דיאטת אורז

לא לסינים בלבד: למה דיאטת האורז יעילה ומתאימה לכל אחד ואילו יתרונות מפתיעים יש לה

דיאטת אורז ()
מאת: מערכת בלו

דיאטת אורז הוכחה כיעילה לירידה במשקל. בנוסף, נמצא שהאורז מכיל יתרונות נוספים והוא תורם לניקוי, להורדת לחץ דם ולטיפול בכל מיני סוגי אלרגיות. המדריך הבא מציג את יתרונות הדיאטה, אזהרות והערות חשובות לכל מי שחפצה נפשו לפצוח בדיאטת אורז

 

מהי דיאטת אורז?

דיאטה זו כוללת אכילת אורז ושתיית מים מרובים. תזונה זו מוגבלת לפרק זמן ולאחריו יתווספו מזונות אחרים להשלמת התפריט.

 

 

כמה זמן אוכלים רק אורז ומים?

אכילת אורז בלבד יכולה לנוע בין יממה אחת לעד שבועיים במקרה הכי קיצוני. המטפל יוסיף לתפריט התזונתי מזונות נוספים בהתאם להתקדמותו של המטופל בדיאטה.

 

למה טובה דיאטת אורז?

השימוש הראשוני הוא למטרת "ניקוי הגוף". תהליך הניקוי מאפשר למנגנוני הניקוי הטבעיים של הגוף כמו הכליות והכבד להתחיל לעבוד בצורה האפקטיבית והיעילה ביותר.

 

דיאטת האורז מומלצת כטיפול לאי ספיקת כליות כרונית וטיפול בלחץ דם גבוה. בעיות בכליות קשורות ללחץ דם גבוה מאחר ומנגנונים שונים בכליות הם השולטים ומווסתים את לחץ הדם בגוף כולו.

 

 

האם קיימות תופעות לוואי לדיאטה?

תהליך הניקוי יכול לכלול תופעות לוואי כגון: חולשה, כאבי ראש, סחרחורת ותחושות נוספות והן נגרמות בשל יציאת הרעלים מן הגוף דווקא דרך הדם הזיעה, ובלוטת הלימפה.

 

כעבור זמן מה הרגשת הגוף משתפרת והגוף מתחיל לחוש באנרגיות חדשות ומעוררות באופן ניכר לעומת פרק הזמן שקדם לתהליך הדיאטה.

 

מתי כדאי לעשות דיאטת אורז?

התקופה הטובה ביותר היא האביב היות וזוהי תקופת התחדשות ולבלוב וצמיחה מחדש, וזאת על פי הרפואה הטבעית.

 

כמה פעמים מומלץ לעשות דיאטת אורז?

פעם בשנה לאדם רגיל.

 

דיאטת אורז כדיאטה להרזיה

דיאטת אורז יעילה להורדת משקל, ומטפלים ברפואה משלימה ממליצים עליה והיא נתפסת כבריאה בהרבה מרוב השיטות האחרות.

 

כמה יורדים במשקל במהלך דיאטת אורז? 

הירידה במשקל אינה המטרה העיקרית של דיאטת האורז, היות והמטרה היא לנקות את הגוף מרעלים ולחזור לתזונה בריאה ונכונה. דיאטת אורז מביאה לירידה איטית ומתמדת במשקל של מי שרוצה לרדת במשקל. בשבועיים הראשונים של הדיאטה יורדים די הרבה בין 2 ל 5 ק"ג, ובהמשך קצב הירידה הרצוי הוא כחצי ק"ג בשבוע. ירידה מהירה מדי תגרום קרוב לוודאי לעליה קיצונית במשקל לאחר כמה חודשים אלא אם כן נשמרים עקרונות התזונה המומלצים.

 

מה מאפיין את דיאטת האורז?

ראשית, אין הגבלה על כמות הקלוריות. במהלך דיאטת האורז לא קיימת הגבלה על כמות המזון אלא רק על סוג ואיכות המזון כך שלא חשים רעב במהלך ה"דיאטה". בא לך לאכול? תאכל אורז כמה שתרצה.

 

לכן, הגוף אינו נכנס לתהליך מצוקה כמו בדיאטות רבות אחרות בהן הפחתת קלוריות גורמת לו להפעיל מנגנוני חירום שמביאים את הגוף להיכנס ל"מצב חסכון". זו גם הסיבה שהגוף חוזר לסורו בסופן של דיאטות קיצוניות אחרות. דבר זה אינו קיים בדיאטת האורז.

 

נקודות חשובות נוספות:

 

* קיימת הקפדה על אכילת מזונות מלאים, טבעיים, עתירי סיבים תזונתיים, וויטמינים החסרים לרוב בתזונה שלנו. אסורים למאכל: ממתיקים מלאכותיים, מוצרי "דיאט", לחם קל, מוצרים מתועשים דלי קלוריות וכדומה.

 

מאחר ובדיאטת האורז לא מגבילים בכמויות האוכל, ולא מעודדים ירידה קיצונית בכמות הקלוריות היומית - הירידה במשקל איטית ובריאה. הדבר מעלה את הסיכוי לשמור על המשקל הרצוי למשך זמן ללא גרימת נזקים למערכות הגוף השונות.

 

 * אנשים שביצעו את הדיאטה מדווחים על שיפור באנרגיות שלהם ובתחושה הכללית. בנוסף לירידה במשקל דיווחו האנשים על עוררות כללית, ירידה בלחץ דם, חילוף חומרים גבוה ורעננות.

 

דיאטת אורז כפתרון לאלרגיה למזון

 

האורז הוא מאכל פשוט ונדיר שיגרום לתגובה אלרגית כלשהי. דיאטה על בסיס אורז יכולה לעזור באבחון קליני של אלרגיות נסתרות למזון. אם ישנה אלרגיה למזון כלשהו ניתן יהיה להבחין בשיפור הסימפטומים העשויים להיות קשורים לאלרגיה למזון שהתווסף לתפריט וכך נוכל "לעלות" עליו באמצעות סימפטומים שעלולים להופיע: כמו גרד בעור, בעיות נשימה, בעיות עיכול, כאבי פרקים ועוד. מאחר ותהליך החזרת המזונות הוא הדרגתי  אפשר לשים לב אילו מזונות שהוחזרו לתפריט גרמו להופעת הסימפטומים האלרגיים שנעלמו בתחילת דיאטת האורז.

 

למי לא מומלץ לעשות דיאטת אורז?

דיאטת אורז אינה מומלצת לאנשים הסובלים מבעיות עיכול קשות כגון מחלות מעי, נשים בהריון, נשים מניקות, חולי אנורקסיה ואנשים עם הפרעות אכילה קשות.

 

הדיאטה אינה מומלצת לספורטאים, לצמחוניים ולטבעונים ולאנשים חלשים באופן כללי.

 

דיאטת האורז אינה מומלצת לילדים מתחת לגיל 13 ולמבוגרים קשישים. בכל מיקרה יש להיוועץ במומחה מטפל.

  

האם אני צריך מלווה לדיאטה?

כל דיאטה מומלצת להיות מלווה באיש מקצוע. ליווי מקצועי של מטפל המומחה בשיטה, מומלץ בעיקר לחולי סכרת, נוטלי תרופות רבות ולאנשים עם בעיות לב סרטן מחלות כבד ובעיות עיכול.

 

 

 

 

 

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בערוץ דיאטה ותזונה תמצאו את כל המידע העדכני אודות דיאטה, סוגי דיאטות ותזונה נכונה. אם החלטת לעשות דיאטה בריאה או למצוא שיטות הרזיה ללא דיאטה, וגם אם החלטתם ללכת על דיאטת כסאח - אתם במקום הנכון.
אתר bello מביא מידע מעודכן לגבי כל סוגי הדיאטות, בצד מאות מתכונים ותפריטי דלי קלוריות, דרכים לשמירה על בריאות ותזונה מאוזנת באמצעות דיאטות נפוצות, שיטות הרזיה טבעית, מציאת הדיאטה הנכונה ביותר עבורכם ואיך עוברים לאורח חיים שכולל תזונה נבונה.
המאמרים והמידע באתר bello מובאים מפי מומחים בתחומם וביניהם דיאטניות, תזונאים ואנשי מקצוע נוספים.

מתכוני דיאטהתפריטי דיאטהדיאטה לילדיםתזונה נכונהדיאטות מומלצותדיאטה מהירהדיאטניתתזונאיתדיאטה לקיץ, דיאטת אטקינס

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל