ניתוח אף - המדריך המלא ()

ניתוח אף - מהלך הניתוח

מה קורה במהלך ניתוח אף? אילו שיטות קיימות לניתוחי אף? איזו הרדמה מתבצעת בניתוח והאם יש צורך באשפוז? חלק ב' של המדריך המלא לניתוחי אף

רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה לניתוח אף?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
מאת: מערכת בלו

ניתוח אף הוא אחד מהניתוחים הוותיקים בעולם הפלסטיקה. המטרה העיקרית היא לשוות לאף החדש מראה טבעי ומותאם לפנים של המנותח, מבלי שתוצאות הניתוח ייראו מלאכותיות (כמו במקרה הידוע של מייקל ג'קסון).

 

הגיעו מוכנים לפגישת הייעוץ עם המנתח ובידיכם כל השאלות שאתם רוצים לקבל עליהן תשובות. הרופא ישאל לרצונותיכם, יבדוק מה מפריע לכם ומה הציפיות שלכם מהניתוח. הוא יבדוק את התחום הנשימתי ויבחן מה סוג הניתוח שיש לבצע. רופאים רבים משלבים בניתוח פעולות לשיפור הנשימה עקב בעיה ידועה מראש או כטיפול מונע להופעת קושי נשימתי לאחר הניתוח.

 

היכן מתבצע ניתוח אף?

  

ניתוח אף מתבצע בבית חולים. הניתוח אמו להתבצע על ידי מנתח, פלסטיקאי מומחה בעל ניסיון רב בתחום.

 

מה עושים בניתוח אף?

  

הניתוח מתבצע דרך הנחיריים. הרופא מתקן את מבנה השלד הפנימי של האף המיועד, הכולל את העצמות והסחוסים. בדרך כלל הרופא לא אמור לגעת בעור האף.

 

אילו שיטות קיימות בניתוחי אף?

  

השיטה המקובלת היא ניתוח אף שמתבצע דרך הנחיריים ולא משאיר סימנים וצלקות כלפי חוץ. שיטה נוספת, פחות שכיחה, נקראת "ניתוח אף פתוח" והיא נחשבת למורכבת יותר. אחוז הסיבוכים בשיטה זו גבוה יותר, לכן חשוב לבחור רופא מומחה ומיומן ויש להיזהר כפליים בטרם תקבלו החלטה. בשיטה זו בדרך כלל משתמשים אם האף דורש תיקון נזק או לאחר תאונות ופציעות.

 

מהו ניתוח אף פתוח?

  

ניתוח אף פתוח מתבצע כשיש עיוות או חוסר סימטריה של קצה האף. בניתוח זה מתווסף חתך מבחוץ, לרוחב העמודית, החלק רך אשר מפריד בין הנחיריים. חתך זה מאפשר למנתח להרים את העור של האף ולראות את הסחוסים. הרמת עור האף וגילוי הסחוסים לעין מאפשרת למנתח לבנות אותם נכון יותר. הצלקת שתישאר תמוקם באזור הנחיריים.

 

הרדמה בניתוח אף

  

ההרדמה מאפשרת למנתח לבצע את הניתוח מבלי שתחושו כאב. ההחלטה על סוג ההרדמה חייבת להיות משותפת לך ולרופא המנתח. את הניתוח אפשר לבצע גם תחת הרדמה מקומית (עם הרגעה תוך-ורידית) וגם תחת הרדמה כללית. חשוב מאוד שתבררו כיצד תעברו את הניתוח ומי הרופא המרדים שיטפל בכם. זכרו שזו זכותכם המלאה לשאול.

 

  

שתי אפשרויות להרדמה:

  

  • ניתוח אף בהרדמה מקומית - ניתוח בטשטוש עמוק מחייב הימצאות רופא מרדים בחדר הניתוח. את חומר ההרדמה מזריקים מסביב להיקף האף ובתוכו, לאחר שההרגעה התוך ורידית פועלת.
    האם זה כואב? כן, אך רק למשך כמה שניות.

  • ניתוח אף בהרדמה כללית - האדם מורדם כולו ואינו מרגיש דבר כיוון שאינו בהכרה) גם הוא מחייב הימצאות רופא מרדים בחדר הניתוח. כך לא תזכרו כלל את הפעולה בחדר ניתוח ותתעוררו רק בחדר ההתאוששות.

 

כמה זמן נמשך ניתוח אף?

  

בין שעה לשעתיים תלוי מהו סוג הניתוח ומידת הכשרת המנתח ומיומנותו.

  

האם יש צורך באשפוז?

  

רוב מנותחי האף אינם זקוקים לאשפוז לאחר הניתוח. בישראל קיימת המלצה של משרד הבריאות לאשפז למשך לילה את המנותח, כיוון שניתוח אף נוגע לדרכי הנשימה. לכן, ממליצים לבצע השגחה בת יממה על המנותח על מנת להימנע מסיבוכים אפשריים לאחר הניתוח.

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל