הסרת משקפיים - המדריך המלא (מדריך להסרת משקפיים)

הסרת משקפיים בלייזר - כל השיטות

שוקלים ניתוח הסרת משקפיים בלייזר כי הראייה כבר לא מה שהייתה? מתקשים לקרוא והאופטומטריסט ממליץ על משקפי מולטיפוקל יקרים? בעלי משקפיים שנים רבות ונמאס לכם לאבד או לשכוח אותם? יכול להיות שניתוח הסרת משקפיים בלייזר הוא הפתרון המושלם בשבילכם. כל השיטות, הפרטים ומה הניתוח המתאים לכם במיוחד - במדריך המיוחד שהכינו המומחים שלנו להסרת משקפיים

רוצה להתייעץ עם מנתח מומחה בהסרת משקפיים?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
מאת: מערכת בלו

לפניכם 3 שיטות מרכזיות להסרת משקפיים בלייזר. כל שיטה מתאימה במיוחד לבעלי קרנית בעובי מסויים. אנא היוועצו ברופא עיניים מומחה וכדאי גם לקרוא את המבוא לניתוח הסרת משקפיים.

אינטרלאסיק (Intralasik)

אינטרלאסטיק נחשבת השיטה המתקדמת, הבטוחה והמדוייקת ביותר להסרת משקפיים ותיקון הראייה. אם אתם מפחדים מסכינים - זוהי הטכנולוגיה שתתאים לכם: בשיטה זו הסכין הכירורגית נזנחת לטובת מכשיר לייזר מתקדם (אינטראלייז).  

הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית בעזרת טיפות בשני שלבים, כמו שאר ניתוחי הלייזר.

 

מה עושים בניתוח אינטרלאסיק להסרת משקפיים 

בשלב הראשון יוצרים את הפתח אל ליטוש הקרנית - זהו שלב "פתיחת החלון" או "הרמת הכיפה". בכל בית חולים מכנים את ההליך בשם אחר אך הכוונה דומה - להרים את עטיפת הקרנית כדי להגיע אל הקרנית וללטש אותה.

 

בטכנולוגיית האינטראלאסיק הרמת עטיפת הקרנית מבוצעת על ידי מכשיר לייזר מתקדם (אינטראלייז), ללא סכין כירורגית, ללא טעויות אנוש, ללא מגע יד אדם. כך ההרמה נעשית בצורה המדויקת ביותר, המהירה ביותר ומבטלת את הסיכונים והסיבוכים הנוצרים בפתיחה כירורגית אנושית של הקרנית.

 

בשלב השני מבוצע שיוף של הקרנית, תפקידו לעצב מחדש את הקרנית כדי להחזיר את איכות הראייה.

 

ניתוח מדויק, הרמת מעטפת הקרנית והשיוף של הקרנית והחזרת המעטפת למקומה המדויק הן ערובה להצלחת הניתוח. מעבר לדיוק המירבי של השיטה, היא גם מאפשרת הסרת משקפיים לאנשים שבעבר התקשו לאשר להם ניתוחים בשל אישונים רחבים במיוחד, בעלי קרניות דקות, קוצר ראייה קיצוני או אסטיגמטיזם גבוה (או שניהם).

 

שיטת פרסבילאסיק - הסרת משקפיים לבני 40 ומעלה

כל החיים ראיתם 6:6, ומשקפיים היו עבורכם רק אביזר אופנתי המסנן את קרני השמש. בסביבות גיל 40 הראייה שלכם כבר לא מה שהייתה ובמיוחד כשאתם קוראים. הבשורה הטובה שלנו היא שאתם לא לבד, התופעה מוכרת, ידועה ואפילו יש לה שם:  

פרסביופיה (זוקן ראייה) - שינוי פיזיולוגי המתרחש אצל רבים מבני ה-40 ומעלה כתוצאה מהיחלשות שרירי העדשה ו/או אובדן גמישותה, הגורמת לקושי בקריאה המצריך משקפי קריאה.

 

בעבר בעלי קרנית דקיקה נאלצו להשאיר את המשקפיים על החוטם, שכן לא היתה שיטה מתאימה עבורם להסרת משקפיים והסדרת הראייה. כיום שיטת הלאסק מספקת פתרון לבעלי קרנית דקיקה ולקצרי רואי במספרים גבוהים במיוחד. 

 

שיטת פרסבילאסיק מומלצת ביותר עבור מי שהקרנית שלו דקה מהרגיל או שראייתו במספרים גבוהים במיוחד. יתרונה של השיטה בעומק טיפול שטחי יותר שכן בשיטה זו מתבצע קילוף של חלק דק מאוד מהקרנית הנקרא אפיתול, זוהי שכבה כל כך דקה ועדינה שאין צורך במיקרוקרטום (להב) לחיתוך - במקום מניחים ספוגית אלכוהול שבאמצעותה נחלש החיבור בין שכבת האפיתל ושכבת הבאומן (השכבה שמתחת לאפיתל). לאחר היפרדות השכבות מלטשים בלייזר את הקרנית ועדשת מגע טיפולית מונחת למשך מספר ימים על העין.

בשלב הראשון של הניתוח, הרופא פותח חלון טיפולי בעזרת קרן לייזר בשיטת אינטראלאסיק. 

השלב השני מבוסס על טכנולוגיה ייחודית (Iris Recognition) המאפשרת לזהות את הקשתית בשלושה ממדים באותה רמת דיוק שבה מזהים טביעת אצבע, ולמקם את קרן הלייזר בנקודה מדויקת על פני הקרנית. כרטיס "חכם" מעביר את נתוני הבדיקה למכשיר הלייזר, ועל סמך הנתונים קרן הלייזר מלטשת את פני הקרנית בשיטת ווייבפרונט, המשפרת את תוצאות הניתוח ואת איכות הראייה.

 

הניתוח מאפשר הסרת משקפי קריאה לכ-70% מאוכלוסיית מרכיבי משקפי הקריאה ונותן מענה לטווחים: קרוב, בינוני ורחוק. בנוסף, הניתוח חוסך השקעה במשקפי ראיה מולטי פוקאליות אשר עולות אלפי שקלים לזוג משקפיים אחד.

 

שיטת Lasek

שיטה מומלצת ביותר עבור מי שהקרנית שלו דקה מהרגיל או שראייתו במספרים גבוהים במיוחד.

 

יתרונה של השיטה בעומק טיפול שטחי יותר שכן בשיטה זו מתבצע קילוף של חלק דק מאוד מהקרנית הנקרא אפיתול, זוהי שכבה כל כך דקה ועדינה שאין צורך במיקרוקרטום (להב) לחיתוך - במקום מניחים ספוגית אלכוהול שבאמצעותה נחלש החיבור בין שכבת האפיתל ושכבת הבאומן (השכבה שמתחת לאפיתל). לאחר הפרדות השכבות מלטשים בלייזר את הקרנית ועדשת מגע טיפולית מונחת למשך מספר ימים על העין.

 

השיטה אמנם מאפשרת ניתוח גם למי שפעם נגזר עליו להלך עם משקפיים כל חייו אבל להבדיל משיטות קודמות היא מלווה בכאבים שנובעים מהסרת שכבת האפיתול שצומחת לאחר כשלושה ימים. כמו כן נדרש פרק זמן ארוך יותר מניתוחי לייזר רגילים להתייצבות הראייה והמספר.

 

זמן ההחלמה והתייצבות הראייה ארוכה יחסית ואורכת כשלושה שבועות. בימים הראשונים עשויים לחוש כאבים ואי נוחות המטופלים על ידי משככי כאבים.

 

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל