ניתוח הרמת עפעפיים - המדריך המלא ()

הרמת עפעפיים - סיבוכים אפשריים

ניתוח עפעפיים עשוי להסתבך בשני מישורים: הפן הקוסמטי והפן הרפואי. הסיבוכים הרפואיים והעיוותים הקוסמטיים, המקרים בהם את צריכה ליצור קשר מיידית עם הרופא וכל מה שאת צריכה לדעת על הסיבוכים בניתוח הרמת עפעפיים

רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה להרמת עפעפיים?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
מאת: ד"ר חיים קפלן

בפרקים הקודמים של המדריך לניתוח הרמת עפעפיים דיברנו על ההחלטה לגשת לניתוח הרמת עפעפיים, סיפרנו על מהלך ניתוח הרמת עפעפיים, כולל שלב ההרדמה. הפעם, נרחיב את המידע עם הפרטים שחשוב מאוד לדעת, אם כי הם לא נעימים - הסיבוכים האפשריים בניתוח הרמת עפעפיים.

 

כל הניתוחים הפלסטיים, ובהם מתיחת פנים, הגדלת חזה והקטנת חזה, מתיחת בטן ועוד הם צעדים מרחיקים מבחינה פיזית ובריאותית, ואין להקל בהם ראש. כך שכל הפרטים צריכים להיות ידועים וברורים כדי שתקבלי החלטה מודעת, שקולה ונכונה עבורך, ולכן כעת נעבור לדבר על הסיבורכים האפשריים בניתוח הרמת עפעפיים.

 

ניתוח עפעפיים עשוי להסתבך בשני מישורים: הפן הקוסמטי (הצלקות, סימטריה וכדומה) והפן הרפואי. בשעות הראשונות ובימים הראשונים לאחר הניתוח לא ניתן לראות תוצאות ודאיות והסיבוכים שייתכנו הם בעיקר רפואיים.

 

שימו עין: סיבוכים רפואיים בניתוח הרמת עפעפיים 

את חייבת להתקשר לרופא המנתח אם:

  • אם את סובלת מדימום כבד או נפיחות גדולה.
  • אם את סובלת מכאבים בעיניים.
  • אם צד אחד של פנייך הופך קשה או מתוח והוא גם נראה גדול יותר מהצד השני.
  • אם הראייה ממשיכה להיות מטושטשת גם אחרי שהפסקת להשתמש במשחה.

  

התקשרי לרופא בדחיפות: 

בעת כאב חריף בעיניים או מאחוריהן. על כאב כזה יש לדווח מייד לרופא, גם אם זה קורה באמצע הלילה או בשבת לפנות בוקר, בגלל שהוא עלול להצביע על דמם חריף מאחורי גלגל העין - סיבוך העלול לגרום לעיוורון - ולכן מצריך טיפול מיידי. זהו אמנם סיבוך נדיר ביותר, אבל חשוב לזכור את קיומו בגלל שאם לא מטפלים בו הוא עלול לגרום, כאמור, לעיוורון בלתי הפיך.

 

ניתוח הרמת עפעפיים: סיבוכים קוסמטיים

 

חוסר סימטריה אחרי ניתוח הרמת עפעפיים

אחת התקלות היותר שכיחות היא נפיחות וחוסר סימטריה קל במראה העפעפיים. כלומר, העפעפיים לא רק נפוחים אלא שאחד מהם נראה נמוך יותר או לא צמוד לגלגל העין.

 

הסיבה למראה הלא ממש מלבב הזה היא בצקת. כלומר, הצטברות של נוזלים בתוך הרקמות. הנפיחות וחוסר הסימטריה יכולים להשאר שם בין מספר ימים למספר שבועות והם חולפים מעצמם.

 

 

"עין בוכיה" אחרי ניתוח הרמת עפעפיים 

בעפעפיים התחתונים עלול להופיע עיוות קל שגורם לעפעפיים להימשך כלפי מטה, בעיקר בצדדיהם. במקרים כאלה העין הופכת עגולה יותר ונראית קצת "בוכיה". במצב קיצוני יותר של התופעה - מופיע בעין גם מעין היפוך חלקי של העפעף כלפי חוץ.

 

ברוב המקרים ניתן לזהות את הנטייה לסיבוך מעין זה עוד לפני הניתוח. כל מה שצריך לעשות הוא לבדוק עד כמה העפעפיים התחתונים צמודים לגלגלי העיניים. אם מתגלה שהם לא ממש צמודים, אפשר במהלך הניתוח לבצע פעולות שימנעו את התופעה או יקטינו אותה לתופעה זמנית וחולפת.

 

במידה והתופעה אינה חולפת מעצמה ניתן לתקן אותה בניתוח נוסף. ניתוח התיקון נחשב ניתוח פשוט, אבל הוא ניתוח נוסף, על כל המשתמע מכך (הרדמה וכ"ו).

 

 

הצטלקות לא אחידה של החתך אחרי ניתוח הרמת עפעפיים 

למרות שהפלסטיקאי משתדל מאוד לייצר צלקת יפה ועדינה, זה לא תמיד מצליח.  הצטלקות לא אחידה נראית בדיוק כמו שהיא נשמעת: במקום פס דק ועדין של צלקת מתקבלת צלקת שיש בה חלקים עבים יותר. מה עושים? מסתירים בעזרת מייק-אפ או מתקנים בעזרת ניתוח חוזר.

 

 

נקודות לא חינניות אחרי ניתוח הרמת עפעפיים 

לעיתים מופיעות נקודות לבנות לאורך קו התפרים. מקורן של הנקודות האלה הוא פגיעה בבלוטות חלב קטנות שנמצאות שם. הפתרון פשוט: פתיחת הנקודות האלה בעזרת מחט דקיקה משחררת אותן ממה שיש בהן ומשחררת אותך מעצם קיומן. כואב? מעט, רמת הכאב דומה לזו של ניקוי פנים אצל הקוסמטיקאית.

 

בפרק הבא של המדריך: החלמה וחזרה לשגרה אחרי ניתוח עפעפיים.

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל