ניתוח הרמת עפעפיים - המדריך המלא

העפעפיים שלך צנחו והמראה הנשקף מולך במראה מבוגר, עייף ועצוב? ניתוח הרמת עפעפיים עשוי להיות הפתרון. אז מה עושה המנתח הפלסטי בניתוח הרמת עפעפיים? מה לצפות בשלב ההחלמה מניתוח זה? מה מחיר הניתוח? כל המידע על הניתוח הפופולרי להרמת עפעפיים ושלל עצות מחדר הניתוחים במדריך המלא להרמת עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים - המדריך המלא ()
רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה להרמת עפעפיים?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
העפעפיים הם בדרך כלל הראשונים להסגיר את הגיל המתקדם. העפעפיים צונחים, 'שקיות' נוצרות מתחתיהם וקמטוטים מופיעים מסביבם. אבל יש מה לעשות: ניתוח הרמת עפעפיים, שהפך בשנים האחרונות לאחד הניתוחים המבוקשים בתחום. איך מתנהל ניתוח הרמת עפעפיים, מה מחירו, איך מחלימים וכל הפרטים שחשוב לדעת - במדריך להרמת עפעפיים

אפשר להביע דרכם כל כך הרבה רגשות, להסכים בדממה, לפקוח לרווחה בעת פליאה, לעפעף כנסיכה או לקרוץ כשמספרים בדיחה. אפשר לקשט אותם כפי שעושות נשים כבר אלפי שנים ולחזר באמצעותם בלי מילים.

 

לעפעפיים מסתבר, יש תפקיד מרכזי בשפת הגוף, וכשהם אינם יציבים או שמתפתחות מתחתיהן שקיות וקמטוטים - כל ארשת הפנים משתנה. מה עושים עם הצניחות והשקיות? לפניך מדריך מקיף לניתוח הרמת עפעפיים החל מהגדרת התופעות שניתן לפתור בעזרת הרמת עפעפיים ועד הדרכה אודות מהלך הניתוח, ההחלמה וסיבוכים אפשריים. 

 

 

עפעפיים: לא רק המכסה של העיניים 

תפקידם של העפעפיים הוא לשמור ולהגן על העיניים ולאפשר לנו לעצום אותן. מבחינה קוסמטית העפעפיים הם בדרך כלל הראשונים להסגיר את התקדמות הגיל.

 

עם הזמן יכולות להופיע בעפעפיים חמש תופעות שונות:

 • עודף עור.
 • "שקיות".
 • קמטים מסביב לעיניים.
 • צניחה של הזווית החיצונית של העין.
 • שקעים מתחת לעפעף התחתון.

לא כל התופעות חייבות להופיע, לעיתים מדובר "רק" בקמטים או צניחה.

 

האם עודף עור מופיע רק בעפעף העליון ואילו ה"שקיות" רק בעפעפיים התחתונים? 

לא. עודף עור יכול להיווצר בשני העפעפיים. העודף הזה נראה כמו קפלים לרוחב העין. 

גם ה"שקיות", שהן בליטות של שומן ש"נדחפות" מכיוון ארובת העין כלפי חוץ, יכולות להופיע לא רק בעפעפיים התחתונים אלא גם בעליונים. המראה שיוצרות השקיות הוא של נפיחות סביב העין והן בולטות יותר בזמן עייפות.

 

ישנם אנשים שעבורם ה"שקיות" הן חלק מנטייתם הגנטית: ככה נראים אצלם במשפחה ואצלם אין לזה קשר לגיל. אצל שאר האנשים - שהם הרוב - זה קורה עם הגיל, ובדרך כלל ביחד: שקיות ועודף עור.

 

 

עפעפיים עודפים 

כך בודקים עפעפיים עודפים: בעיניים עצומות החזיקי את עור העפעף שלך בשתי אצבעות ומישכי קצת. מה שיהיה לך ביד זה עודף העור. למה קוראים לו "עודף"? משום שכדי לעצום את העיניים לא צריך כל כך הרבה עור.

 

 

שקיות זה לקניות 

עכשיו בואי נעבור ל"שקיות": הישארי עם עין אחת פקוחה, הניחי את אצבעך על גלגל העין העצומה ולחצי קלות. הבליטות הקטנות שיצוצו עם הלחיצה הקלה הן השקיות שלך.

  

באיזה גיל אפשר להתחיל? 

כמו בניתוחים אחרים שנועדו לקבלת מראה פנים צעיר יותר, גם לגבי הניתוח הזה אין גיל "נכון" או "מתאים" לביצוע הניתוח. ניתן לבצע את הניתוח בכל גיל בו מתעוררת בעיה או רצון הניתנים ליישום. זה יכול לקרות בגילאי העשרים, כשאז זה קורה בדרך כלל מסיבות גנטיות, או בכל גיל מאוחר יותר. 

 

מה פותרים בניתוח עפעפיים? 

קיימים פתרונות אסתטיים לארבע מתוך חמש תופעות ההזדקנות שציינו בתחילה:

 • סילוק עודף העור מהעפעף העליון והתחתון.
 • סילוק השקיות מתחת לעיניים.
 • הרמת זווית העין החיצונית.
 • מילוי השקע בתחתית העפעף התחתון במעט.

התופעה החמישית - קמטים סביב העיניים דורשת פתרון אחר בדמות פילינג עמוק או סוג אחר של ניתוח. יחד עם זאת, במקרים בודדים, ורק אצל אנשים צעירים יחסית שאין להם עודף עור, ניתן לבצע פילינג בעפעפיים באותו ניתוח. הפילינג נועד להחליק את הקמטוטים העדינים בעפעפיים.

 

מהי צניחה של הזווית החיצונית של העין?

בדיוק כמו שהיא נשמעת. מסתבר שיחד עם הצניחה הכללית של כל הפנים צונחת גם הזווית החיצונית של העין. למה? לא יודעים, אבל זה קורה.

 

אצל אנשים צעירים הזווית החיצונית הזו גבוהה ב-2 או 3 מ"מ מהזווית הפנימית של העין. הירידה בזווית נותנת לעין מבע "עצוב".

 

איך נראים השקעים מתחת לעפעפיים התחתונים? 

כמו שקעים, ובבקשה לא לבלבל בינם לבין ה"עיגולים השחורים".

 

שקע מתחת לעפעף התחתון הוא אחד מסימני ההזדקנות של העפעפיים. השקע הזה "מגדיל" את העפעף התחתון ויוצר גבול ברור בינו לבין הלחי. זה נראה כאילו העפעף התחתון שלך נמשך עד הלחי, ולכן עצמות לחיים גבוהות יכולות לטשטש מעט את המראה הזה.

 

בכל מקרה, לכתמים הכהים, מתחת לעיניים, אין כל קשר לשקעים או להזדקנות ואין לבלבל ביניהם לבין ה"שקיות" בלחי העליונה מעל עצם הלחי הקרויים פסטונים (Fastoons or Malar bags). 

לפני הניתוח: להגדיר ולהדגים 

כמו לפני כל ניתוח פלסטי, ובמיוחד לפני ניתוח עפעפיים, צריך לדעת ולהבין מה בדיוק מפריע לך. בהתייעצות שלפני ניתוח עפעפיים יש להבנה הזו משקל מיוחד, משום שבהחלט יכול להיות שהפתרון למה שמפריע לך איננו ניתוח עפעפיים בכלל.

 

לכן, בפגישתך עם הפלסטיקאי כדאי מאוד שתסבירי (או תראי) לו באופן הכי מדויק שאת יכולה מה בדיוק מפריע לך:

 • אין לך איפה למרוח צללית? במקרה זה הפתרון יהיה כנראה ניתוח עפעפיים.
 • יש לך "שקיות" מתחת לעין? גם כאן יכול ניתוח העפעפיים לבוא לעזרתך.
 • העיניים שלך קטנות ולא "פתוחות"? זה כבר שייך לניתוח להרמת הגבות והמצח.

בהתאם לתשובות שלך יוכל הפלסטיקאי לייעץ לך לגבי הניתוח המתאים לפתרון הבעיה שאת מציגה.

  

ניתוח עפעפיים לא מסלק קמטים או חריצים 

 

ישנם שני דברים עקרוניים שאותם ניתוח עפעפיים לא יכול לעשות וכדאי שתדעי זאת מראש: ניתוח עפעפיים לא יסלק את החריצים העדינים בעפעפיים. לשם סילוקם של אלה יש צורך בפילינג, ואותו אפשר לבצע רק לאחר סילוק עודף העור.

 

דבר נוסף שניתוח עפעפיים לא יעשה הוא לסלק את קמטי הצחוק בזוית העין. אז נכון שיש משהו עדין ונחמד בשם הזה, קמטי צחוק, וכדאי לך לחשוב היטב לפני שאת מחליטה למחוק עשרות שנים של חיוכים מעל פנייך. אבל, אם תחליטי לעשות זאת, כדאי שתדעי שלשם כך יש צורך בניתוח להרמת האזור הצדדי של הגבות ולעיתים גם בפילינג עמוק. היום אפשר לטשטש זמנית את קמטי הצחוק באמצעות הזרקות בוטוקס (Botox). בכל מקרה, הקמטים לא יטשטשו או ייעלמו כתוצאה מניתוח עפעפיים.

 

 

האם צריך לנתח כל עפעף לחוד? 

לא. את הניתוח ניתן לבצע בעפעפיים העליונים בלבד, בעפעפיים התחתונים בלבד, או בעליונים ובתחתונים ביחד. כמו כן ניתן לשלב ניתוח עפעפיים יחד עם ניתוח הרמת גבות ו/או מתיחת פנים.

  

חובה להיבדק לפני שניגשים לניתוח הרמת עפעפיים 

יש לעבור בדיקת עיניים אצל רופא עיניים. בדיקת העיניים נועדה לבדוק את חדות הראייה ואת כושר ייצור הדמעות.

 

למה זה חשוב? כדי שאחרי הניתוח, כשתהיי מאוד מרוכזת במראה עינייך ובמצבן, לא תיבהלי פתאום ממשהו שייראה לך כמו סיבוך של הניתוח בעוד שבעצם הוא כבר היה שם מזמן.

 

החזרי קופת חולים על ניתוח הרמת עפעפיים 

במקרים של ליקוי בשדות הראייה (שדה הראייה נחסם בשל צניחת העפעפיים העליונים) ישנה עילה לקבל החזר מקופת החולים. יש לבדוק זאת עם רופא המשפחה שלך שיפנה אותך לגורמים המאשרים המתאימים בקופת החולים שלך.

 

טיפ עפעפיים 

כדאי לך בהחלט לחשוב על רכישת משקפי שמש חדשים (וגדולים) עוד לפני הניתוח. אחריו יהיה להם שימוש כפול: הם גם יסתירו קצת את מה שלא תרצי שיראו וגם יתנו לעיניים שלך לנוח. וכן, את בהחלט מוזמנת להרכיב אותם גם בתוך הבית ולא רק בחוץ.

 

בשורה התחתונה: רגע לפני ניתוח עפעפיים

תפקידם של העפעפיים הוא להגן על העיניים ולאפשר לנו לעצום אותן. מבחינה קוסמטית העפעפיים הם בדרך כלל הראשונים להסגיר את התקדמות הגיל וכאשר הם צונחים, המראה שנוצר הוא עייף ועצוב. לכן ניתוח הרמת עפעפיים הוא אחד המבוקשים מגיל 40 ומעלה. במקרים רפואיים (כאשר העפעפיים מפריעים לשדה הראייה) ייתכן שקופת החולים שלך תממן את הניתוח, בדקי זאת עם רופא המשפחה. 

 

יש לבדוק היטב את סוגי ושיטות ניתוחי הרמת עפעפיים שמוצעים כיום בתחום האסתטיקה בישראל. חובה גם להיבדק אצל רופא עיניים לפני שניגשים לניתוח. 

בחרי מנתח בעל שם והמלצות והתייעצי איתו לגבי התהליך, הסיכונים, הסיבוכים, תהליך ההחלמה, התוצאות הצפויות וכל שאלה שעשויה לעלות בנושא. 
 
מהלך הניתוח ותוצאותיו צריכים להיות ברורים לך מראש ולכן סיכמנו את כל השלבים, משלב ההרדמה ועד סוג החתכים והחזרה לשגרה.
 
כמו כבכל ניתוח, גם בניתוח הרמת עפעפיים עשויות להיות תופעות לוואי במקרה הטוב או סיבוכים, זיהומים וטעויות. חשוב שתדעי ותהיי מוכנה באופן המקיף ביותר לקראת הניתוח, ותכסי את עצמך גם מבחינה כלכלית, במקרה של צורך בניתוח מתקן. 

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל