ניתוח הרמת עפעפיים - המדריך המלא ()

הרמת עפעפיים - החלמה וחזרה לשגרה

הבשורות הטובות הן שתרגישי טוב למדי לאחר ניתוח הרמת עפעפיים, הבשורות הפחות טובות הן שתראי כמו מישהי שקיבלה 'פנס' בעינייך וראייתך תהייה מטושטשת במשך כמה ימים. הנה כל התופעות, העצות וההמלצות למחלימות מניתוח הרמת עפעפיים

רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה להרמת עפעפיים?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
מאת: ד"ר חיים קפלן

במסגרת המדריך לניתוח הרמת עפעפיים, דיברנו כאן על ההחלטה לגשת לניתוח ועל מהלך הניתוח עצמו. כעת, נדבר על שלב ההחלמה מניתוח הרמת עפעפיים. השיבה הביתה לאחר ניתוח הרמת עפעפיים היא לא נעימה: את מרגישה מטושטשת במיוחד, הראייה כבדה והעיניים דולפות, הנחמה היחידה היא שהן לא כואבות באופן מיוחד.

 

יש נחמה: ההתאוששות מהניתוח מהירה יחסית, ותלויה יותר בסוג ההרדמה ובחומרי ההרגעה מאשר בניתוח עצמו.

 

אחרי ניתוח הרמת עפעפיים: הנחיות, המלצות ועצות 

ב-12 השעות הראשונות שלאחר הניתוח רצוי להחליף את החבישות הקרות על העיניים. באותן 12 שעות ראשונות רצוי לשכב עם ראש מורם, למרוח מדי פעם שכבה עדינה של משחה אנטיביוטית על העפעפיים ולהניח עליהן חבישות של מי קרח.

 

 

עיניים חבושות לרווחה אחרי ניתוח הרמת עפעפיים 

לצורך החבישות האלה מומלץ להשתמש במטליות (גאזות) טבולות במי קרח.

 

במקום הגאזות אפשר להשתמש גם במסכת עיניים מיוחדת שעשויה מג'ל שקופא בקלות. מסכות כאלה מיועדות בדרך כלל לסובלים ממיגרנות ואת יכולה לשאול את הרופא שלך איפה את יכולה למצוא מסכה כזו.

 

דרך נוספת לחבישה קרה של העיניים היא להניח עליהן שקיות של ירקות קפואים שקונים בכל סופרמרקט. את השקיות האלה לא מניחים ישירות על העין אלא עוטפים קודם במטלית נקיה או בנייר סופג. יתרונן של השקיות הוא בעובדה שהן מתאימות את עצמן לצורת האיבר שעליו הן מונחות. חסרונן, שהוא גם חסרונה של המסכה, קשור בהתחממות המהירה יחסית שלהן.

 

 

שימי לב: 

תוך כדי החלפת הרטיות הקרות תרצי ודאי לנגב את ההפרשות שיצטברו על העפעפיים.יש לנגב בזהירות ולהקפיד שכיוון תנועת הניגוב יהיה לאורך התפרים ולא באופן מאונך להם. כלומר, מימין לשמאל או משמאל לימין. בשום פנים ואופן לא מלמעלה למטה).

 

 

איך נראים אחרי ניתוח הרמת עפעפיים? 

כמו מתאגרף אחרי סיבוב לא טוב בזירה: עיניים נפוחות ו"פנסים" בעיניים. שטפי הדם התת-עוריים (ה"פנסים") נספגים בדרך כלל תוך שבוע עד שלושה שבועות אחרי הניתוח.

 

הנפיחות, שיכולה להיות גם בלחיים, יורדת בהדרגה במהלך חודש עד שלושה חודשים. גם הצלקות משתפרות לאיטן, ובדרך כלל אחרי כחצי שנה הן כמעט ואינן נראות לעין. התוצאה הסופית, כמו בניתוחים פלסטיים אחרים, נראית רק מספר חודשים אחרי הניתוח. 

  

 

האם ניתוח הרמת עפעפיים מחייב אשפוז?

ברוב המקרים אין צורך באשפוז לאחר הניתוח. משך השהייה בבית החולים תלוי בסוג חומרי ההרדמה וההרגעה שניתנו לך, והוא נע בין שעתיים לשש שעות.

 

 

כן לאשפוז: נשים עם מחלות רקע 

כלומר, מחלה כרונית שאפשר לחיות איתה בשלום אבל שיש חשש שניתוח יפר את האיזון שלה (כמו מחלת לב מאוזנת) - צריכות להישאר בבית החולים תחת השגחה רפואית למשך לילה אחד.

 

בכל מקרה, גם אם את משתחררת מבית החולים אחרי כמה שעות, כדאי מאוד שיהיה איתך מישהו שיוכל להסיע אותך הביתה ולעזור לך שם בלילה הראשון.

 

 

מתי מוציאים את התפרים אחרי ניתוח הרמת עפעפיים?

התפרים מסולקים 3-5 ימים אחרי הניתוח.

 

 

עיניים פקוחות לרווחה אחרי ניתוח הרמת עפעפיים 

בעיקרון אפשר לפתוח את העיניים מיד בתום ניתוח הרמת עפעפיים. אבל, יש הרבה גורמים שיקשו עלייך לעשות זאת: המשחה, הנפיחות של העפעפיים, הבצקת של הלחמית. לכן, גם אם תוכלי לפתוח את העיניים לא תוכלי לראות באופן חד וברור. מצד שני, אין צורך להזמין מקל נחייה, מספיק שיהיה איתך מישהו שיוכל ללוות אותך למכונית וממנה הביתה.

 

 

לא נעים: סדק צר מאוד אחרי ניתוח הרמת עפעפיים 

לאחר הניתוח קורה לפעמים שהעיניים נשארות פתוחות ברוחב של סדק צר (כ- 2-3 מ"מ) גם בזמן השינה.

 

התופעה הזו יכולה להמשך ממספר שעות ועד ליום-יומיים אחרי הניתוח וחשוב שתדעי שזו אינה תקלה, אלא תגובה שמשתנה בין עין לעין וחולפת מעצמה.

במקרים שבהם נשאר סדק צר כזה צריך למרוח את המשחה האנטיביוטית בתוך העין עצמה. כלומר, להחדיר את המשחה לסדק עצמו.

 

 

תופעות לוואי אחרי ניתוח הרמת עפעפיים 

קיימות תופעות לוואי והן מתבטאות קודם כל בראייה. לאחר ניתוח הרמת עפעפיים יש טשטוש קל בראייה, לפעמים ראייה כפולה, וגם רגישות ונטייה לסינוור. הטשטוש בראייה, שיכול לקרות ובאותה מידה יכול גם לא לקרות, עלול להימשך בין כמה שעות למספר ימים.

 

מדובר בטישטוש קל שנובע מהמתח המוגבר של העפעפיים. המתח הזה לוחץ על גלגל העין ובעקבותיו משתנה חדות הראייה. התחושה היא כאילו צריך להחליף משקפיים. אין טעם לרוץ ולעשות זאת משום שהתופעה חולפת מעצמה אחרי מספר ימים. לעיתים הצטברות נוזלים (בצקת) גורמים אף הם להפרעה בראייה.

 

 

חזרה לשגרה לאחר ניתוח הרמת עפעפיים 

בשבועיים הראשונים שאחרי ניתוח הרמת עפעפיים רצוי להימנע משימוש בעדשות מגע. עם משקפיים אין בעיה.

 

מתי מותר להתאפר? אפשר להתאפר כבר אחרי שלושה-ארבעה ימים. יש להקפיד להשתמש בתכשירי איפור היפואלרגנים (שנבדקו ונמצאו כאלה שאינם גורמים לרגישות יתר). באותה מידה חשוב לבדוק שניתן להסיר את האיפור הזה בקלות. שפשוף חזק של העפעפיים עלול לעשות נזק.

 

מתי אפשר לחזור לעבודה אחרי ניתוח הרמת עפעפיים? 

הכל תלוי עד כמה את רוצה לחשוף. אם את מוכנה ללכת לעבודה עם משקפי שמש, את יכולה לעשות זאת כבר אחרי 3-4 ימים. אם החלטת שאת לא רוצה להיחשף כך בציבור, המתיני שבוע, ואז תוכלי ללכת לעבודה בלי משקפי שמש ועם איפור קל.

 

מה לגבי פעילות פיזית אחרי ניתוח הרמת עפעפיים? 

העיקרון שצריך להדריך אותך הוא ש"לא יעלה לך הדם לראש". למה הכוונה? עלייך לזכור שבזמן מאמץ פיזי, ולא חשוב אם זה אירובי או ספונג'ה, עולה לחץ הדם ובמקרה שלך עדיף להימנע מלחץ דם גבוה, כי עלייה בלחץ הדם עלולה לגרום לדימומים במהלך השבועיים הראשונים, ומזה את צריכה להימנע.

 

לכן, כל פעילות פיזית מתונה כמו הליכה, שטיפת כלים, גיהוץ או קיום יחסי מין מותרת.

אחרי שבועיים ניתן לחזור לפעילות פיזית אירובית ואנאירובית (כמו הרמת משקולות או סחיבת ארגזים מהסופר). אחרי שישה שבועות אפשר לחזור לפעילות פיזית מלאה שכוללת הכל: קרב מגע, משחקי כדור, ג'ודו, כל מה שהיית רגילה לעשות לפני.

 

 

ריפוי צלקות אחרי ניתוח הרמת עפעפיים 

לצלקות יש מהלך ריפוי משלהן. בהתחלה הן נראות דקיקות, כמו קו עדין. אחרי זמן לא רב הן מתעבות, מתבלטות והופכות אדומות יותר. בשלב הסופי, ובהדרגה, האודם נעלם, הצלקות הופכות שטוחות, בהירות ודקיקות יותר, ובסופו של דבר נראות כמעט כמו אותו קו עדין שהיו בהתחלה.

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל