הלבנת שיניים - המדריך השלם

הלבנת שיניים - האם תוכלו לעשות זאת? לפני שאתם ניגשים לקליניקה הקרובה המבטיחה גדולות, נצורות ושיניים צחורות, בואו לבדוק מהן הסיבות לשינוי צבע השיניים ולשיניים מוכתמות, אילו שיטות הלבנת שיניים קיימות כיום בתחום, איך תדעו לבחור טיפול הלבנת שיניים שיהיה המתאים לכם ביותר ועוד

הלבנת שיניים - המדריך השלם ()
רוצה להתייעץ עם מומחה להלבנת שיניים?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
הלבנת שיניים - למה צריך אותה בכלל? האם זה אפשרי שלכולנו תהיינה שיניים נקיות, לבנות ומבריקות? במדריך הלבנת שיניים שלנו תמצאו את כל הפרטים איך שומרים על השיניים צחורות ומונעים את הכתמתן, מה עושים במידה והשיניים כבר שינו צבע, אילו שיטות וטיפולי הלבנת שיניים מוצעים היום אצל רופאי השיניים ומי לא יכול להנות מהם

כשחושבים על הלבנת שיניים, עולה מייד הקלישאה על הבליינד דייט שנראה מבטיח, עד שהבחור או האישה פותחים את הפה לחיוך רחב, וחושפים שתי שורות של שיניים מוכתמות במקרה הטוב ושחורות במקרה הרע ומעורר הדחייה. למרבה הצער, הסיטואציה הזאת לא סתם הפכה לקלישאה: הגוף יכול להיות מושלם, הפנים לתפארת, השיער נפלא והעיניים מדברות - אבל חיוך עם שיניים צהובות, מוכתמות, מושחרות ובקיצור בלתי אסתטיות מקלקל את המראה כולו. חיוך החושף שיניים מקולקלות עשוי להרתיע ואפילו ממש ליצור דחייה. 

 

וכדרך הטבע האנושי, הדחייה מובילה לחוסר ביטחון, חוסר הביטחון להסתגרות, ההסתגרות לחוסר יכולת לעשות שינויים. בעידן בו אנו חיים, כל התהליך המסובך ובעיקר המעיק הזה יכול להיפתר באמצעות הלבנת שיניים. הלבנת שיניים היא תהליך לא מסובך, שעל פי רוב אינו דורש התערבות רצינית אך באמצעותו ניתן לעשות שינוי גדול - הן במראה והן בהרגשה.

 

הלבנת שיניים - במידה. זוכרים את רוס מ"חברים"?

מאז הפרק המביך בו רוס (השחקן דיוויד שווימר) בסדרה "חברים" הלבין את שיניו יתר על המידה, והציג לראווה שיניים נוצצות שסינוורו את הסביבה, עבר זמן רב, וגם הרפואה האסתטית עשתה דרך ארוכה. הלקוחות והרופאים כאחד מבינים שהם רוצים להשיג בתהליך הלבנת שיניים, מראה של שיניים לבנות אך טבעיות, ולא מראה פלסטי בו הם מציגים שיניים לבנות יותר מהשלג על פסגת ההימלאיה.

 

לכן, ברוב המרפאות הנחשבות ובקרב רופאי השיניים בעלי השם, כבר לא ידברו אתכם במושגים של הלבנת שיניים אלא על הבהרת שיניים. אמנם הביטוי השתרש, והפרסומים עדיין מדברים בהטיות של המילה לבן, אבל הפעולה האמיתית שואפת להבהרת השן ולא לשיניים שנראות על אנושיות. בשורה התחתונה: ברבי יש רק אחת, קן יש רק אחד - ואף מהם לא אנושי, אז בואו נחפש שיטות שיגרמו לשתי השורות של השיניים שלנו להיראות טוב, נקי, טבעי ויפה.

 

הטיפולים להבהרת שיניים הם מגוונים וככאלה, הם מוצעים במגוון טווחי מחירים.
ישנם טיפולי הלבנת שיניים ביתיים - את החומרים ניתן לקנות ברשתות הפארם או במרפאות ולבצע את התהליך בבית, במקרים אחרים - יידרש תהליך במעורבות של רופא שיניים. 

כך או כך, כיום אין שום סיבה שתסתובבו עם פה סגור שמסתיר את השיניים הצהובות והמוכתמות - הרפואה האסתטית המודרנית מציעה שלל טיפולים לפתרון הבעיה, בקלות וביעילות, ואתם רק צריכים לבחור. ובשביל זה בדיוק אנחנו כאן - עם המדריך השלם להלבנת שיניים.  

 

לפני שמלבינים - את השיניים מכירים 

השיניים שלנו מורכבות מכמה שכבות:

 

מוך השן

השכבה הפנימית הבנויה מכלי דם ועצבים.

 

דנטין (שינן)

השכבה המקיפה את המוך, העוטפת אותו ומהווה הגנה עליו. שכבה זו מתכהה במהלך חייו של האדם.

 

אמייל

השכבה החיצונית, הציפוי החיצוני של השן הנקרא גם זגוגית. למעשה, שכבת האמייל שקופה וצבעה תלוי ומשתנה בהתאם לצבעה של שכבת הדנטין.

 

למה השיניים משנות צבע?

מלבד גורם הגיל, המשפיע על שכבת הדנטין קיימות סיבות נוספות הגורמות לשינוי צבע השן:

  • שתיית קפה, תה ויין המכילים חומרים מכתימים.
  • כתמי ניקוטין שנגרמים בשל עישון אינטנסיבי.
  • מחלות אשר פוגעות בשכבת בדנטין וגורמות לשינוי צבע (צבע הדנטין כאמור משתקף משכבת האמייל).

שיניים שחורות / משחירות:

הסיבה לשינוי צבע אינה חיצונית, אלא נובעת ברוב המקרים משיניים שהלכו לעולמן, מה שנקרא "שן מתה". כלומר - המוך, השכבה הפנימית המכילה כלי דם ועצבים נמק וזאת כתוצאה מטיפול שורש או מפגיעה חזקה שגרמה לגדיעת שורש השן).

 

תהליך הלבנת שיניים: איך מתחילים?

מתחילים בבדיקה אצל רופא השיניים, ועדיף שיהיה רופא השיניים האישי שלכם ולא רופא בקליניקה לא מוכרת. השוק מוצף כיום במודעות של מומחים כאלה ואחרים המציעים הלבנת שיניים בשיטות שונות ומשונות. כמו בכל תהליך רפואי ו/או אסתטי, אנחנו ממליצים לבדוק קודם כל את המומחה אותו אנחנו מכירים, שמכיר אותנו ואת השיניים שלנו.

 

רופא השיניים שלכם שמכיר אתכם ואת מבנה חלל הפה והשיניים שלכם, יוכל לתת לכם מידע מהימן, אותו תוכלו להשוות להמלצות הקליניקה שמציעה לכם שיטת הלבנת שיניים כזאת או אחרת או ערכת הלבנת שיניים ביתית שאתם רוצים לקנות ברשתות הפארם השונות.

 

במקרים מסוימים, למשל אם חסרות לכם שיניים רבות או שהפה שלכם מלא בשיניים תותבות (שתלים, כתרים או גשרים) - ייתכן ורופא השיניים שלכם ימליץ לוותר על הלבנת שיניים, כיוון שהמראה שיווצר לא יהיה אחיד. לכן, לפני שעוברים תהליך כזה או אחר של הלבנת שיניים - כדאי להתייעץ עם רופא השיניים הפרטי שלכם. אם אין לכם אחד כזה, אתם יכולים לפנות למרפאת השיניים של קופת החולים, שבדרך כלל מעניקה בדיקת רופא שנתית בחינם - ולנצל את הבדיקה הזאת לשאלות בנושא הלבנת שיניים. 

 

הכנת חלל הפה לתהליך הלבנת שיניים

תהליך הלבנת השיניים כולל שימוש בחומר מחמצן, לכן לפני שאתם מתחילים - חשוב מאוד לוודא שאין סתימות פתוחות או חורים בשיניים, עששת, אבנית או כל כתם חיצוני. כל אלו עלולים לפגוע בפנים השן ולעשות את הפעולה ההפוכה - השיניים אולי ילבינו אבל הנזק שייגרם יהיה בלתי הפיך ותיקון הנזק יעלה ממון רב. 

 

איבחון מקור השינוי בצבע השיניים

סיבה נוספת לחשיבות הבדיקה אצל רופא שיניים היא המקור לשינוי בצבע - לעיתים השינוי בצבע השן הוא תוצאה של סיבות פנימיות כמו גנטיקה, גיל או ריקבון והטיפול במצבים אלו שונה מטיפול בשיניים שזקוקות להלבנה אחרי שהוכתמו כתוצאה משתיית קפה מרובה או עישון מאסיבי.

    

מי לא יכול לעבור הלבנת שיניים?

  • מי שנמצא בשלבי התפתחות מוך השן - עד גיל 17 אין לבצע כל הליך של הלבנה, העלולה לפגוע במוך השן ולהגביר את רגישותו. 
  • אנשים בעלי כתרים ושיניים מלאכותיות - כתרים ופלטות אינם מגיבים לפעולות ההלבנה ויישארו בצבעם המקורי לאחר התהליך, מה שעשוי לגרום לקשת רחבה מידי של גווני שן ומראה בלתי אחיד.  

  • אנשים בעלי רגישויות ואלרגיות: הסובלים מרגישות למי חמצן ולטקס המשמשים במהלך ההלבנה. 
  • אנשים הסובלים משחיקת שיניים, חריצים או שברים בזגוגית השן. 
  • אנשים שיש להם שיניים בעלות שכבת אמייל מצומצמת. 
  • הלבנת שיניים אינה מתאימה לנשים בהריון או מניקות.

 

הלבנת שיניים - שיטות שונות, כל שיטה והיתרונות שלה

הלבנת שיניים בקרן לייזר או בקרן LED - מבוצעת במרפאת שיניים

הלבנת שיניים שחורות / משחירות כתוצאה מגדיעת שורש / מוך השן

הלבנת שיניים באמצעות ציפוי חרסינה - מבוצעת במרפאת שיניים

הלבנת שיניים בשיטת הסד / תבנית - מבוצעת המרפאת שיניים

הלבנת שיניים ביתית - באמצעות ערכות הנמכרות ברשתות

 

 

לסיכום - רגע לפני שעושים הלבנת שיניים

ראשית, כדאי לדעת שהלבנת שיניים היא תהליך נפוץ ולכן אין צורך לסבול משיניים מוכתמות או שחורות, אלא לגשת לרופא השיניים ולברר את האפשרויות שלכם לגבי הלבנת שיניים. רופא שיניים מוסמך יידע לאבחן את המקור להשחרה או הכתמה של השיניים, האם הוא נובע מריקבון או בעיה גנטית או פשוט משתייה מרובה של קפה ועישון מאסיבי. בכל מקרה, עליכם לבקר אצל רופא השיניים האישי שלכם כדי שזה יבדוק האם אתם מועמדים מתאימים לתהליך הלבנת שיניים מכל סוג. ייתכן שאם הפה שלכם מלא בכתרים ושיניים מלאכותיות (כמו שתלים) לא תוכלו לעבור הלבנת שיניים כיוון שיווצר מראה לא אחיד. ברוב המקרים ניתן לבחור בין הלבנת שיניים במרפאת שיניים או קליניקה אסתטית לבין הלבנת שיניים ביתית.

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל