מגמות איפור כלות לקיץ 2013

כלה דרמטית או קלאסית? כלה אלגנטית או קלילה? כל מגמות האיפור הלוהטות לכלות

מגמות איפור כלות לקיץ 2013 (צילום באדיבות בובי בראון)
מאת: מערכת בלו

הכלה הקלאסית

הסטייליסטים של מותג האיפור האמריקאי בובי בראון הלבישו את הכלה שלהם בשמלה קלאסית, עתירת תחרה, ועל ראשה הניחו הינומה מפוארת והוסיפו עגילי יהלומים קטנים וצמודים לתנוך האוזן ללא תכשיטים נוספים, שרשראות או צמידים. גם כפות הידיים נטולות תכשיטים ורק ממתינות ל"ה" תכשיט - טבעת הנישואין.
 
האיפור שנשקף מבעד לטול הלבן של הכלה המרשימה אומר כולו קלאסיות מעודנת. אל החופה תצעד הכלה כשהשיער משוך לאחור, מה שמשאיר את קווי מתאר של הפנים נקיים מאניצי שיער או פוני. המראה הנקי והזוהר של הפנים  של הכלה, הושג הודות למייק אפ שהונח בקפידה ועליו פודרה שקופה. המגמה השולטת בתחום האיפור בכלל ובתחום איפור הכלות בפרט, היא להתמקד באיזור אחד של הפנים, בעיקר עיניים או שפתיים. כאן, התמקדו בשפתיים, ועל שפתי הכלה הניחו בקווים מדוייקים ליפסטיק אדום ודומיננטי. את העיניים השאירו נקיות מצלליות צבעוניות, אבל הדגישו את הריסים, באמצעות תוספת ריסים מלאכותיים (שמדביקים באמצעות דבק מיוחד ועדין בין הריסים הטבעיים), ומסקרה שמשלימה את ההדגשה. 

 

הכלה הקלאסית של בובי בראון

הכלה הקלאסית של בובי בראון 

 

הכלה הטבעית
מראה איפור טבעי מתאים לכלות שסולדות גם בימי חול מאיפור כבד ורוצות להיראות כמו עצמן - גם ביום חתונתן. מאידך, עם קצת עזרה לטבע, גם הכלה הטבעית ביותר יכולה להיראות במיטבה עם איפור נכון שמדגיש את הצדדים היפים בפנים ומטשטש את הפגמים, אם יש כאלה. מראה הכלה הטבעית מתבסס על איפור בסיס מוקפד, שנותן לפנים מראה אחיד, סומק בגוון שמתאים לפנים (הכלה של וישי - ורוד, הכלה של קלרינס - כתום), ומסקרה ללא תוספות ריסים. 
 

הכלה הטבעית של וישי

הכלה הטבעית של וישי

 

 

 

הכלה של קלרינס

הכלה הטבעית של קלרינס

 

הכלה האלגנטית 
הסטייליסטים של לנקום בחרו לה תסרוקת אסופה, מוגבהה בקודקוד עם טוויסט מעניין שמושך את תשומת הלב לחלק העליון של הפנים. בהתאמה, איפור הכלה מתמקד באיפור עיניים דומיננטי, עיניים מעושנות בעדינות (כלה שרוצה מראה יותר דרמטי, יכולה לבחור באיפור עיניים מעושן בגוונים כסופים או כחולים) והרבה מסקרה על הריסים. שאר הפנים נקיות, כולל מייק אפ ופודרה אבקתית למראה זוהר, אך נטול ברק, סומק ורדרד וליפסטיק ורוד-חלבי. יתרונו של הליפסטיק הבהיר עבור הכלה הוא העובדה שהיא יכולה לחדש אותו בקלות במהלך הצילומים לפני החתונה, אחרי עשרות הנשיקות אחרי החופה וכמובן לאורך כל הערב המרגש. גם כאן שמו דגש על הצללות לאורך קווי המתאר של הפנים, במיוחד בעצמות הלחיים ובצידי הא

 

הכלה האלגנטית של לנקום

הכלה האלגנטית של לנקום

 

הכלה הנוצצת
הכלה של מייבלין ניו יורק, היא התגלמות של הקלישאות של מראות הכלה הידועים. זהו מראה של כלה שרוצה להיות מלכה לערב אחד, אוהבת את המראה הנוצץ, ורוצה להרגיש כוכבת. תכלס, מגיע לה. הדגש במראה איפור הכלה כאן הוא על הליפסטיק הנוצץ, כל כלה וגוון הליפסטיק המתאים לה - לכלה בתמונה התאימו ליפסטיק ורוד זוהר שהונח בדיוק מרבי על השפתיים (את השפתיים משרטטים קודם בעיפרון שפתיים בגוון דומה, או אפילו זהה לגוון הליפסטיק, כדי שלא יראו את קו התיחום).
 
תסרוקת הכלה כאן נוצרה מאיסוף חלקי של השיער והשארת חלקו האחר של השיער מפוזר, עשוי בבייביליס, שנותנים נפח לשיער. המאפרים (אחרי שהניחו כמובן מייק אפ ופודרה בגוון שזוף מעט יותר מגוון פניה האמיתי של הכלה, אבל רק מעט!) הדגישו את פניה של הכלה בהצללות מדוייקות סביב קווי המתאר של הפנים (ובעיקר בחלק התחתון, באיזור הסנטר). את העיניים של הכלה השאירו נקיות - באמצעות צללית בגוון טבעי על העפעפיים העליוניים ושימוש במסקרה שמפרידה ומדגישה (אך לא מעבה) את הריסים. הכלה בתמונה זכתה למסקרה גם בעפעפיים העליוניים וגם בתחתונים.  

 

 

הכלה הנוצצת של מייבלין

הכלה הנוצצת של מייבלין

 

הכלה המודרנית
בתחילת הכתבה אמרנו שאיפור כלה, בדומה למגמה השולטת בעולם האיפור בכלל, שמר על הכלל העתיק שגורס שיש להתמקד באיפור עיניים או שפתיים. המאפרים של מאק שמרו באדיקות על הכלל הזה, ובאיפור הכלה המודרנית התמקדו בעיקר בעיניים: אייליינר בקו עבה במיוחד בצבע דומיננטי - כחול אלקטריק - הונח על העפעפיים העליוניים. המאפרים הדגישו את עיניה של הכלה כשמשכו את הקו אל מחוץ לארובת העין, כך שנוצר מראה חתולי מעט. את העפעפיים התחתונים השאירו נקיים מאיפור (מתחת לעיניים מורחים קונסילר שתורם למראה אחיד של הפנים ומטשטש עיגולים כהים, או נפיחויות) והשלימו במסקרה.
 
התסרוקת האסופה לאחור חביבה על כלות רבות, כי היא גם מקנה מראה אלגנטי וגם נוחה מאוד בערב החתונה, בעיקר בשלב הריקודים, ועוד יותר בעונת הקיץ החמה. כאשר אוספים את השיער בחוזקה לאחור, נוצר אפקט מתיחה של החלק העליון של הפנים, מה שבעיקר מודגש באיזור העיניים. 

הפנים עצמם אופרו במייק אפ ופודרה במרקם מאט, והמאפרים הוסיפו סומק ורדרד, שמעניק מראה של הסמקה ביישנית, בצד ההצללה שתורמת לחיטוב הפנים. את מראה הכלה המודרנית השלים ליפסטיק נוצץ בגוון ורוד, כמעט כסוף. 

 

הכלה המודרנית של מאק

הכלה המודרנית של מאק

 

עוד כתבות איפור שיכולות לעניין אותך:

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל