דרך הגב - אקנה על הגב

הפצעים בגב מפריעים לך? החורף הוא זמן מצוין להיפטר מהם. בקיץ הבא כבר יהיה לך גב חלק ויפה

מאת: הלגה רקנטי

תופעת אקנה בגב נפוצה ממש כמו אקנה על הפנים. אולם, שלא כמו האקנה לפנים, היא אינה זוכה למלוא תשומת הלב ולטיפול ההולם. לעיתים משום ששמים לב אליה פחות, לעיתים משום שמאמינים שתיעלם מעצמה ולעיתים גם שוכחים שהיא שם.

 

יחד עם זאת, אקנה בגב דורש טיפול מתאים, שכן התופעה עלולה להחריף אם היא לא תטופל כראוי. מכיוון שעור הגוף עבה יותר מעור הפנים והנקבוביות שלו גדולות יותר, אקנה בגב נוטה להיות חמור יותר מהאקנה בפנים.

 

איך מגיע האקנה לגב?

 

הסיבות לאקנה בגב יכולות להיות רבות ומגוונות. החל מבעיות הורמונאליות, כלה במחסור בויטמינים, כתוצאה מתזונה לקויה, ועד לחות והזעה. פעמים רבות האקנה מופיע בגיל הנעורים, אז מפריש גופנו כמות גדולה מאוד של הורמונים. אולם, האקנה בגב יכול להופיע גם בגילאים מבוגרים יותר ונדרש לטיפול הולם. 

 

דרכי הטיפול באקנה בגב

 

אם את סובלת מאקנה בגב, מומלץ לך לפנות כמה שיותר מוקדם לקבלת טיפול מתאים, במיוחד אם את לפני אירוע בו את מתכוונת ללבוש שמלת חשופת גב או לפני הקיץ בו את מתכוונת ללכת לים בבגד ים שיחשוף את הגב שלך.

 

ישנם טיפולים רבים, העוזרים להילחם בבעיה. אחד מהם הוא הטיפול ההורמונאלי המניעתי. טיפול זה נפוץ פחות ודורש מעקב רפואי.

 

טיפול מניעתי נוסף הוא התזונה הנכונה והמאוזנת. אם סבלת בעבר מאקנה, חשוב לפעול נכון על מנת להבטיח שלא יחזור שוב. אם את מבחינה בהופעתן של נקודות שחורות או לבנות (קומודונים) או אפילו שמנונית קלה, ייתכן כי מדובר בשלבים הראשוניים של האקנה. מומלץ ללבוש בגדים מאווררים, להימנע מסחיבת תיקים כבדים העלולים לגרום לגירוי ושפשוף ולהימנע מלפוצץ את הפצעים, כדי שלא להותיר צלקות או כתמים, העלולים להחמיר את המצב. במקביל, מומלץ לך לפנות לקבלת ייעוץ מתאים לצורך התאמתו של הטיפול הקוסמטי הטוב ביותר עבורך.

 

 

 

הלגה רקנטי היא בעלת "הלגה מרכזים קוסמטיים רפואיים"

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל