פתרון טבעי לקמטים: נסו את המחטים

הכירו את הדיקור הקוסמטי – השיטה שעוזרת לעור הפנים לחדש את עצמו, ללא צורך בניתוחים או כימיקלים

פתרון טבעי לקמטים: נסו את המחטים (צילום: iStock)
מאת: זהר ברק אור

הדיקור הקוסמטי הוא טיפול לחידוש הנעורים ולהחייאת עור הפנים ללא צורך בניתוחים או הזרקות של כימיקלים. התיאוריה מאחורי השיטה זהה לזו שעליה מבוססת הרפואה הסינית כולה, הדוגלת בהחזרת אנרגיות הגוף לאיזון אופטימלי. בעשור האחרון נעשתה האקופונקטורה הקוסמטית פופולרית מאוד בקרב כוכבי הוליווד ובקרב העשירון העליון בארצות הברית, בעיקר בערים כמו לוס אנג'לס או ניו יורק.

 

תהליך הזקנה של העור הוא תהליך טבעי ובלתי נמנע, אולם בשל קצב החיים המהיר בו אנו נתונים, הלחצים שמתלווים לכך, הזיהום הסביבתי לו אנו חשופים ומחלות כרוניות שאנו נוטים לפתח, מואץ התהליך אצל רובנו. כך, ככל שאנו מתבגרים מופחתת כמות הצ'י והדם שזורמים לפנים, וכתוצאה מחוסר הזנה מספקת מתייבש בהדרגה עור הפנים ומתחיל להתקמט. 

  

הדיקור הקוסמטי קיים במזרח מזה אלפי שנים ושימש כסוג של מתיחת פנים. ידוע כי כבר בשושלת סונג (960-1279 לספירה) שימשה האקופונקטורה את פילגשיו של הקיסר. הטכניקה המודרנית התפתחה בבית חולים בבייג'ין כאשר טיפלו במשותקי פנים במחטים סיניות והופתעו שבנוסף לשיפור הבריאותי, הניב הטיפול תוצאות קוסמטיות משמעותיות.

 

  

איך מתבצע הטיפול?

 

במהלך הטיפול מוחדרות מחטים דקיקות לאזורים שונים בפנים ומתחיל תהליך של רענון, חידוש תאי עור, יצור קולגן טבעי והחייאה של עור הפנים. השיטה הסינית מעודדת זרימה מוגברת של אנרגיה חיונית במרידיאנים (צ'י), ואספקת חמצן לרקמות, בזכות הזרמת דם מוגברת לאזור הפנים. הדיקור הקוסמטי מעודד מטבוליזם של תאי העור, ניקוז רעלים ויצירת תאי עור חדשים. טכניקת הטיפול משפרת את גמישותם של שרירי הפנים, חיזוקם ומתיחתם. הטיפול יעניק לחות לעור מבפנים כלפי חוץ והקמטים ימולאו ויטושטשו אך ורק באמצעות המאגרים הטבעיים של הגוף.

 

הדיקור הקוסמטי מאפשר טיפול במחלות עור (כגון פסוריאזיס וסבוריאה), העלמת כתמים, שיפור גמישות השרירים ומתיחתם, הפחתת נפיחות מתחת לעיניים, העלמת סנטר כפול, טיפול ומניעת אקנה, כולל איזון הורמונאלי ואף מתאים לשמירת מוצקות העור בתהליך של הרזיה.

  

בריא ובטוח

 

טיפול האקופונקטורה הקוסמטית הוא בטוח וללא תופעות לוואי או סכנות. מחקר שפורסם ב1996 ופורסם במגזין של הרפואה הסינית, הראה שמקרב 300 מטופלים שהשתתפו במחקר, אצל 90% מהם חל שיפור ניכר במראה העור. השיפור התבטא בשיפור גוון עור הפנים, העלמות קמטים קטנים וטשטוש קמטים עמוקים והעור נראה מורם ומתוח יותר.

 

הדיקור הקוסמטי בטוח, ולהבדיל מהזרקות בוטוקס, לא רק שלא מאבדים בו את הבעות הפנים אלא, שרירי הפנים נעשים אלסטיים וגמישים יותר. הדיקור מנצל את המשאבים הטבעיים של הגוף על מנת לשמור על מראה צעיר למשך מקסימום שנים. אין צורך לתקופת התאוששות או החלמה לאחר הטיפול.

 

בטיפולי אקופונקטורה קוסמטית אין מהפך מידי, אלא שיפור בטווח הארוך. מספר הטיפולים המומלץ בין שבעה לשנים עשר, בהתאם לגיל ולמצב העור של המטופל. הטיפול נמשך כשעה ונעשה על בסיס שבועי. ברוב המקרים, בסוף סדרת הטיפולים יגיע המטופל לטיפול תחזוקתי אחת לחודש ויבטיח את שמירת התוצאות והמשך שיפור.

  

חשוב לציין שהטיפול אינו מהווה תחליף לניתוח קוסמטי, אך במקרים רבים יכול לדחות בכמה שנים את הצורך באחד כזה, על ידי האטה של תהליך ההזדקנות וניצול של הפוטנציאל הטבעי של העור לחדש ולשמר את עצמו.

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל