שומרים על כפות הידיים

למה מומלץ למרוח לק לפני ניקיונות? איך נבהיר את העור באמצעות גבינה 5%? כך תשמרו על כפות ידיים נאות

שומרים על כפות הידיים (צילום: מתוך קולקציית שודדי הים של OPI)
מאת: לילך קפלן

כשאנחנו מנקים את הבית אנו משתמשים בחומרי ניקוי על בסיס כימיקלים ובהרבה מים אשר חודרים לעור הידיים שלנו. התוצאה הסופית שמתקבלת היא של עור ידיים יבש סדוק מגורה ויבש. כיצד ניתן למנוע את התופעה וכיצד ניתן לנצל מצרכים הקיימים בכל בית לצורך טיפול קוסמטי פשוט וקל שישמר את עור הידיים שלנו?

 

  1. מנקים רק עם כפפות! במהלך הניקיונות מומלץ להשתמש בכפפות גומי עם בטנת כותנה. מידי פעם יש להפוך את הכפפות, לכבס אותן ולייבשן היטב.

  2. מנקים עם... קרם ידייים! אם לא משתמשים בכפפות בזמן הניקיונות, אפשר למרוח על כפות הידיים קרם על בסיס סיליקון הדוחה מים ומשמש כמעטה הגנה.

  3. מורחים לק לפני הניקיונות (כן, כן)! רצוי למרוח לק (גם שקוף), על הציפורניים לפני שימוש בחומרי ניקוי ותחילת תהליך הבישול. הלק מהווה כעין חוצץ בין חומר הניקוי לציפורן ומגן עליה. 

  4. מדי פעם, משקיעים בידיים. מומלץ לגשת למכון היופי ולבקש טיפול פראפין לידיים. הטיפול כולל בדרך כלל פילינג ממריץ, מסיכה מזינה ומעליה עטיפה של פראפין חם היוצר אטימה שמביאה להמרצת מחזור הדם, ספיגת החומרים הפעילים כך שעור הידיים נראה רך, חלק וזוהר.

  5. אפשר להכין בבית מסכה לריכוך והזנה של עור כפות הידיים: מערבבים חלמון ביצה, כפית מיץ לימון, כף וחצי קמח תירס, כף דבש, כף מים חמים, כפית שמן זית, מורחים על כפות הידיים, עוטפים בכפפות או בניילון נצמד ומשאירים למשך 20 דקות. לאחר מכן מסירים את הכפפות ושוטפים במים. מתקבל עור בריא ורענן.

  6. מבהירים את גב כפות הידיים: על מנת לעשות הבהרה קלה של העור בגב כף היד, ניתן למרוח גבינה לבנה 5% על היד, להמתין 10 דקות או עד לייבוש ולהסיר בעיסוי. הגבינה מכילה חומצה לקטית בעלת אפקט הבהרה.
אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל