טווינא או טווינה

טכניקת הטווינה יעילה במיוחד לטיפול בבעיות אורתופדיות, פריצת דיסק וכאבי גב מסיבות שונות. מעבר לכך ניתן לטפל בעזרת טווינה במצבים שונים של מתחים נפשיים ותוצריהם כמו נדודי שינה, הפרעות בעיכול ולחץ דם. בואו להכיר את השיטה ומקורותיה, טכניקת הטיפול ומטרתו

טווינא או טווינה ()
מאת: מערכת בלו

מקור טכניקת הטווינה בסין העתיקה של לפני יותר מ-3000 שנה, השיטה התפתחה עם הפילוסופיה הסינית כאחת השיטות לשמירה על אורח חיים בריא והתגברות על מחלות באמצעות מגע. כיום הטכניקה נחשבת כאחד הכלים החשובים ברפואה הסינית לטיפול בבעיות אורתופדיות כמו כאבי גב או פריצות דיסק.

 

עדויות ראשונות לקיומה של שיטת הטווינה מופיעות ב"ספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב", חואנג די ניי ג´ינג (Huang Di Nei Jing) הנחשב ה"תנ"ך" של הרפואה הסינית. במשך אלפי שנים הטכניקה כללה כמה סגנונות תחת כמה שמות, בשנות החמישים של המאה הקודמת, החליטה הממשלה הסינית לאחד את הסגנונות השונים תחת השם טווינה שפירושו: TUI -משיכה, ו-NA - דחיפה.  

 כ

טווינה: טכניקה ומטרת הטיפול

טכניקת הטווינה מתבססת על עיסוי ועבודה אנרגטית לאורך המרדיאנים (רשת ערוצי אנרגיה בהם זורם הצ'י, החוצים את הגוף לאורכו ולרוחבו) ולאורך השרירים, הגידים, הרצועות והמפרקים.

 

מטרת הטיפול, כפועל יוצא של הרפואה הסינית, היא להזרים את כח החיים - הצ'י ובכך לאפשר לגוף לרפא את עצמו. הטיפול מתבסס לאורך מערכת המרידיאנים השייכים לבעייה בעתייה הגיע המטופל, או באמצעות לחיצה בנקודות הדיקור שביכולתם להביא מזור לבעייה (בגוף 14 מרידיאנים בעלי נקודות דיקור).

 

 

 

לא רק בעיות אורתופדיות וכאבי גב

טווינה ראש ובראשונה הינה טכניקת טיפול אורתופדית, ואין מדובר במסג' מרגיע בלבד. זוהי פיזיותרפיה סינית העובדת לעומק השרירים, היא יעילה במיוחד בפתרון והקלת בעיות אורתופדיות כמו: פריצת דיסק, כאבי גב, צוואר או ברכיים וכן לטיפול בדלקות בגידים ובפרקים. מעבר לבעיות אורתופדיות, שיטת הטווינה יעילה לטיפול במיגרנות, לחץ דם גבוה, מתחים נפשיים, נדודי שינה ואפילו בבעיות חוזרות ונשנות של עצירות.

 

יתרון בולט

אחד היתרונות הבולטים של טכניקת הטווינה בכל הקשור לאורתופדיה היא יכולת האבחון של המטפל. למעשה תורת הטווינה התפתחה עם השנים, כך שמעבר לידע המבוסס על פילוסופיית הרפואה הסינית, שיטת הטווינה צברה ידע אנטומי רב עם החשיפה לאורתופדיה המערבית. כל זאת אפשר לה לפתח אוסף פרוטוקולים אבחוניים מדויקים ומפורטים המאפשרים למטפל להגיע לשורש הבעיה.

 

למעשה, טיפול בטכניקת טווינה מתאים לכל מי שמעוניין להרפות על באמת, מהמעמקים - בין אם מדובר בהרפיה נפשית-פיזית ובין אם מדובר בטיפול עמוק לבעיה ספציפית.

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל