איך לשמור על ריהוט הגן שלכם בחורף

טיפים מעולים לשמירה על רהיטי הגן שלכם בתקופת החורף

איך לשמור על ריהוט הגן שלכם בחורף ()

החורף הוא זמן מצוין לטפל בריהוט הגן שלכם. אמנם בישראל - שלא כמו במקומות אחרים בעולם, שם החורף קר מאוד ומושלג - אפשר למצוא שימוש לריהוט הגן גם בימים השמשיים והנעימים של עונת החורף, אבל כדי שריהוט הגן שלכם יישמר לשנים ארוכות, כדאי לדעת איך לטפל בו נכון גם בחורף ומה כדאי לעשות כדי שלא יינזק.

ניקוי הריהוט

אין דבר חשוב יותר מניקוי רהיטי הגן שלכם לפחות פעמיים בשנה. גם אם אתם מכסים ומאחסנים את הריהוט בתקופת החורף, אל תוותרו על הניקוי. לחות ולכלוכים שנשארים על הרהיטים עלולים לגרום לכך שבתקופת החורף יגדל על הריהוט עובש או טחב. עובש עלול להתפשט על הרהיטים במהירות, וכשתוציאו אותם מהמחסן באביב, אתם עלולים לגלות שהם הרוסים כמעט לגמרי. כדי לנקות ריהוט גן העשוי מברזל יצוק או פלסטיק, אפשר להשתמש בתמיסה פשוטה של מים וסבון כלים. לריהוט עץ כדאי להשתמש בתמיסה של מים עם סבון ייעודי לעץ. כריות וכיסויים כדאי לכבס ולייבש היטב לפני האחסון.

 

לריהוט עץ כדאי להשתמש בתמיסה של מים עם סבון ייעודי לעץ - bello
לריהוט עץ כדאי להשתמש בתמיסה של מים עם סבון ייעודי לעץ

ציפוי בשכבת הגנה

אחרי שרהיטי הגן שלכם נקיים ויבשים, כדאי לצפות אותם בשכבת הגנה, כדי שיהיו מוכנים לקראת האביב. ריהוט פלסטיק או אלומיניום אפשר לצפות בשכבה דקה של וקס לרכב. אם יש לכם ריהוט מתכת, בידקו אם יש עליו סימני חלודה. אם יש, נקו בעזרת מברשת פלדה ואז צבעו את הרהיט בצבע מיוחד למתכת. רהיטי עץ הם רהיטים פגיעים במיוחד. גם רהיטים מעץ איכותי ועמיד (כמו עץ טיק, לדוגמה) זקוקים לטיפול, כדי למנוע מפגעים, כמו עובש ופטריות או חרקים שמכרסמים את הרהיט. שייפו את הרהיט, כדי שהצבע החדש ייתפס היטב, ואז ציבעו את הרהיט בלכה או בצבע אטום. אם הרהיט אינו צבוע מלכתחילה, תוכלו פשוט למשוח אותו בשמן, שאוטם את החריצים ומגן על העץ.

 

אחרי שרהיטי הגן שלכם נקיים ויבשים, כדאי לצפות אותם בשכבת הגנה - bello
אחרי שרהיטי הגן שלכם נקיים ויבשים, כדאי לצפות אותם בשכבת הגנה

כיסוי ואחסון

אחרי שניקיתם היטב את הרהיטים וציפיתם אותם בשכבת הגנה, כדאי לדאוג להם לכיסוי ולאחסן אותם במקום יבש, שיגן עליהם מפני הגשם והרוחות. גם אם אתם מאחסנים אותם במחסן סגור, רצוי לכסות אותם לפני האחסון, שכן הכיסוי הוא שכבת הגנה נוספת, ששומרת על הרהיטים שלכם נקיים ויבשים. ציפויים וכיסויים לרהיטי גן מגיעים במגוון רחב של מידות ומשקלים. קיימים גם כיסויים חזקים יותר, המיועדים לרהיטים העומדים בחוץ, לעומת כיסויים פשוטים יותר, לריהוט גן שמאוחסן במקום סגור. לפני שאתם מכסים ומאחסנים את רהיטי האלומיניום שלכם, ודאו שצינורות האלומיניום ריקים ממים ויבשים לגמרי, ואם יש לכם רהיטי עץ, קחו בחשבון שהם עלולים להיהרס תחת הכיסוי, אם אינם יבשים לחלוטין – הכיסוי רק יעודד היווצרות של עובש בסביבה לחה. אחרי הכיסוי, אחסנו את הרהיטים במחסן סגור או תחת פרגולה או סוכך, הרחק ככל הניתן מהגשם והרוחות.

 

יש לנו למענכם גם עצות על איך לבחור ריהוט גן

 

כדאי לדאוג לרהיטי גן לכיסוי ולאחסן אותם במקום יבש, שיגן עליהם מפני הגשם והרוחות - bello
כדאי לדאוג לרהיטי גן לכיסוי ולאחסן אותם במקום יבש, שיגן עליהם מפני הגשם והרוחות

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל