כל מה שצריך לדעת על אופניים חשמליים

כל המידע שאתם צריכים לדעת על הטרנד של אופניים חשמליים

כל מה שצריך לדעת על אופניים חשמליים ()
מאת: עידו רייכנברג

האופניים החשמליים הפכו בשנים האחרונות לטרנד החם ביותר בתחום התחבורה העירונית בתוך הערים הפזורות ברחבי הארץ. בין אם מדובר באנשים שמאסו מהפקקים הרבים שיש בערים ובין אם מדובר על אנשים שבוחרים לרכב על אופניים חשמליים בגלל מחיר האחזקה הזול לעומת רכב.

 

יותר ויותר אנשים בוחרים לעבור לרכיבה על אופניים חשמליים ולהתנייד ממקום למקום בעזרתם. בין רוכבי האופניים החשמליים השונים,, ניתן למצוא ילדים, מבוגרים, סטודנטים ואפילו אנשים עסקים. אופניים חשמליים הם הפתרון המושלם להתניידות ממקום למקום בעיר הגדולה. 

אז מה זה בעצם אופניים חשמליים?

אופניים חשמליים הם בעצם אפניים ממנועים באמצעות מנוע חשמלי המקבל את כוחו מסוללה חשמלית. האופניים החשמליים מתחלקים ל-2 סוגים, אופניים שהמנוע החשמלי שלהם עובד רק בעת הדיווש ואופניים שהמנוע החשמלי שלהם עובד גם ללא דיווש. ההבדל בין אופניים חשמליים לקטנועים ואופנועים הוא בכח אתו מספק המנוע לכלי הרכב. בעוד שבקטנועים ואופנועים ישנו מנוע חזק הפועל על בנזין, המנוא של האופניים החשמליים הוא חלש יחסית ומהירות הרכיבה על אופניים כאלה הוא בין 15-45 קמ"ש. 

ההבדל בין אופניים חשמליים לאופניים רגילים

כפ שהוסבר לעיל, אופניים חשמליים עובדים באמצעות מנוע חשמלי הפועל על סוללה חשמלית נטענת. לעומת, אופניים רגילים, דורשים דיווש של הרוכב, על ידי הכוח שמופק משרירי הרגליים שלו. אולם, ניתן לראות המון דימיון בין 2 סוגי האופניים. דבר ראשון, גם אופניים חשמליים וגם אופניים רגילים בנויים לפי אותו עיקרון של 2 גלגלים, שילדה, כידון ו2 פדלים לדיווש. דבר שני, במקרה שהסוללה שבקה חיים או שהיא אינה טעונה, האופניים החשמליים הופכים להיות אופניים רגילים לחלוטין, שעל מנת לרכב עליהם, יש לדווש בעזרת הכח המכני של הגוף. 

למה לרכב על אופניים חשמליים?

 לשאלה זו יכולות להיות מספר תשובות. תשובה ראשונה – מחיר. תמורת כמה אלפי שקלים בודדים, ניתן לרכוש אופניים חשמליים בעלי תקן לרכיבה בישראל. תשובה שנייה – אחזקה נמוכה. ההוצאה הכספית העיקרית היא על רכישת האופניים ולאחר מכן, נשאר רק להטעין את הסוללה. תשובה שלישית – פחות זיהום אוויר. רוכבים רבים בוחרים לעבור לרכב על אופניים חשמליים בגלל זיהום האוויר הנמוך שנגרם עקב הרכיבה על האופניים האלו. תשובה רביעית – אין צורך ברישיון. בגלל שאופניים חשמליים אינם נחשבים ככלי רכב לפי החוק, אין צורך בהוצאה של רישיון לרכיבה עליהם, כמו שצריך ברכיבה על אופנועים וקטנועים. 

לסיכום

אופניים חשמליים יכולים להיות פיתרון מושלם למי שחיי בעיר. ההוצאה היא נמוכה מאוד ביחס לשימוש ברכב פרטי או תחבורה ציבורית. מדובר על השקעה נמוכה מעוד טווח הארוך. אין צורך לעמוד בפקקים משום  שמדובר על אופניים וניתן לרכב גם על מדרכות בניגוד לאופנועים וקטנועים. 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם כושר וספורט של bello תמצאו מידע עדכני על אימוני כושר, תוכניות אימונים, בבית ובמכון כושר, לצד מאמרים של מאמני ומדריכי כושר מוסמכים בנושאים הקשורים לכושר, ספורט ואורח חיים בריא. אם החלטתם להיכנס לכושר, או שאתם רוצים לשפר את הכושר הגופני שלכם - אתם במקום הנכון. עולם הכושר של אתר bello מביא לכם את מיטב הכתבות על כל תחום הכושר הגופני, לרבות תחומי אימון פופולאריים כגון אופניים, פילאטיסחדר כושרמאמן כושר אישיאימון כושר

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל