שאיבת שומן - המדריך המלא

יש לך כמה קילוגרמים עודפים שאת פשוט לא מצליחה להיפטר מהם באמצעות דיאטה מאוזנת וביקורים תכופים במכון הכושר? כדאי שתדעי שיש פתרון: ניתוח שאיבת שומן, אחד מהניתוחים המבוקשים ביותר בתחום האסתטיקה הרפואית. אבל, ניתוח שאיבת לא מתאים לכל אחד ויש כמה דברים שאת מוכרחה לדעת לפני שאת ניגשת לניתוח שאיבת שומן. כל הפרטים, המחירים והאפשרויות

שאיבת שומן - המדריך המלא ()
רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה לשיאבת שומן?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
ניתוח שאיבת שומן הוא אחד מהניתוחים המבוקשים ביותר בתחום האסתטיקה הרפואית. אך בניגוד למה שנהוג לחשוב, שאיבת שומן איננה פתרון בזק לקבלת גוף רזה יותר. אז למי מתאים ניתוח שאיבת שומן ולמי הוא לא יעזור? מה צריך לדעת לפני שמחליטים להיכנס לניתוח שאיבת שומן ומה חובה לשאול את הרופא המטפל? כל הפרטים במדריך המלא לשאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן זוכה לפופלאריות גדולה בעשור האחרון, אך מתברר שאנשים רבים לא יודעים עליו את הפרטים המדויקים. למעשה, רוב האנשים חושבים, בטעות, שהם יכולים לעשות ניתוח שאיבת שומן ולהימנע כך מדיאטה. זוהי הטעות הנפוצה ביותר בקשר לניתוח זה, שהוא - יש לדעת קודם כל - ניתוח שונה לחלוטין מקיצור קיבה שמיועד למי שיש לו משקל רב עודף, ואילו ניתוח שאיבת שומן מיועד בעיקר למי שיש לו קילוגרמים בודדים שלא יורדים בשום דיאטה או כושר. הדגש כאן הוא על קילוגרמים בודדים, שנמצאים באיזורים בעייתיים, שהימצאותם גורמת לחוסר פרופורציה במראה הגוף. 

 

שיטות שאיבת שומן 

ניתוח שאיבת שומן מותאם לכל מטופל ומטופלת בהתאם להיקף השאיבה שלו הם נזקקים. שאיבת שומן נמדדת בליטרים של שומן - בהיקפים של עד 3 ליטר, עד 6 ליטר (רוב השאיבות בישראל הם בהיקף זה) ובמקרים קיצוניים ונדירים עד 12 ליטר. 

 

שאיבת שומן זה כואב?

כן, זה כואב, אבל באופן נסבל - משככי כאבים יעזרו כאן, לא יותר מזה. שימו לב: ככל שהיקף השאיבה נמוך יותר כך דרגת הכאב היא קטנה יותר ואחוז הסיבוכים נמוך יותר. בשאיבת שומן מעל 6 ליטר יש סכנות רבות יותר, בראשם סכנה לדימומים, ועל כן נדיר שמשרד הבריאות יאשר ניתוח בהיקף זה.

 

למי הכי מתאים לעבור ניתוח שאיבת שומן?

אנשים בריאים בלבד, שעודף השומן שלהם קטן יחסית לגופם, בדרך כלל אנשים צעירים ובעלי אורח חיים בריא, בעלי עור גוף גמיש שלא הצליחו להיפטר מהעודפים באמצעות דיאטה או תרגילי כושר. בדרך כלל מדובר בשומנים באיזורים בעייתיים כגון:  ישבן, ירכיים, קו המותניים, קרסוליים, ברכיים, שיפולי חזה, זרועות והגב.

 

אנשים שעשו דיאטה או עברו אימון כושר גופני ובמסגרת התהליך ירדו קילוגרמים רבים, שהותירו להם עודפי שומן באיזורים בעייתיים - הם המועמדים האידיאליים לניתוח זה, שיהווה דרך מצוינת לעצב את הגוף במקומות שהוא זקוק לו, ולהשיג על ידי כך מראה מושלם.

 

 

אצל מי לעשות ניתוח שאיבת שומן?

ניתוח הוא ניתוח, גם אם מדובר בהליך אסתטי בלבד, וכאן מדובר בניתוח מסובך שכרוך בסיכונים רבים (ראו בכתבה נפרדת - סיכונים וסיבוכים בניתוח שאיבת שומן). לכן יש להיוועץ עם מנתח פלסטי, ורצוי לבקש חוות דעת מיותר ממנתח פלסטי אחד אודות התהליך. יש לקבוע פגישת ייעוץ, ללא התחייבות מצידכם, ולשאול את כל השאלות ולקבל את כל הפרטים אודות הניתוח, שיטות השאיבה השונות, היכן מתבצע הניתוח והכי חשוב - מה הניסיון של המנתח בתחום ומה הוא אומר לגבי שמירת תוצאות הניתוח לאורך זמן. 

 

אסור להקל ראש בבחירת המנתח, ויש לחזור ולוודא שהוא מוסמך ומיומן לתחום שאיבת שומן, בפרט שבישראל מדובר בענף פרוץ שבו כל רופא יכול לבצע את התהליך - אולם היחידים שמורשים לעשות זאת הם מומחים בכירורגיה פלסטית (על פי תקנותץ הרופאים), ולכן, לא משנה איך הגעתם לרופא - זה לא הזמן להתבייש לבדוק ולשאול, לבקש לראות תעודות, לבדוק באינטרנט, לבקש המלצות ממטופלים וכ"ו. 

 

מה מחיר ניתוח שאיבת שומן?

המחיר משתנה בהתאם לדרגת המנתח, הניסיון והמוניטין שלו וכן היקף השאיבה, ולכן המחיר יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים.

 

 

 

מהלך ניתוח שאיבת שומן

קיימות מספר טכניקות לביצוע ניתוח לשאיבת שומן. הטכניקה המסורתית והנפוצה ביותר היא הניתוח המתבצע בצורה הבאה:

לאחר שהמנתח מחטא את העור, הוא מזריק אל תוך תאי השומן תמיסת מלח מדוללת במטרה לרכך את השומן עצמו.

לאחר המתנה בת חצי שעה לערך, מבצע המנתח חתכים קטנים בעור בגודל של עד 1 ס"מ, ואשר דרכם מחדיר הרופא את הקנולה שהיא צינורית בגדלים שונים, שמחוברת למשאבה. הצינורית הזו מוחדרת אל תאי השומן המיועדים לשאיבה החוצה מן הגוף. |

בעזרת הקנולה המנתח יוצר בעצם "מעברים", מעין תעלות, ואת השומן הנשאב אפשר לראות בעת זרימתו אל תוך מיכל השאיבה. במהלך הניתוח, המנתח צריך להשקיע עבודה פיזית קשה ומיומנת שנעשית בעת פעולת השאיבה. הפעולה מערבת תנועתיות בתצורה של חדירה פנימה והחוצה, הלוך ושוב, בכל האזורים הנדרשים לשאיבה ואסור לעשות פה טעויות. הרופא המנתח חייב להיות מיומן בפרוצדורת השאיבה והוא לא יכול "לראות" בעיניים באופן גלוי מה הוא עושה מתחת לעור. לכן, רק רופא פלסטיקאי מנוסה יידע כיצד לבצע את הפעולה נכון וגם להעריך את שכבת השומן הנמצאת באזור המיועד לשאיבה.

 

איך שומרים על תוצאות ניתוח שאיבת שומן?

פשוט מאוד: נזהרים לא להשמין. הנוסחה היא פשוטה, מי שמפריז באכילה - יעלה במשקל, ואז הוא יעלה במשקל לא במקומות מהם נשאבו תאי השומן, אלא שהשומן יופיע במקומות אחרים בגוף (במקומות מהם נשאב השומן, לא יתפתחו תאי שומן חדשים), ואז כל התהליך המסובך של הניתוח היה מיותר, כי שוב נגיע למצב של חוסר פרופורציה בגוף. לכן, אם כבר אתם הולכים לניתוח שאיבת שומן - האחריות על השמירה על התוצאות היא בידיכם בלבד, שמרו על המשקל ועל אורח חיים בריא ותשמרו על התוצאות לאורך זמן.

 

לסיכום - רגע לפני ניתוח שאיבת שומן

נשים וגברים רבים פונים למנתח פלסטי על מנת לעבור ניתוח שאיבת שומן. רבים מהם חושבים בטעות שניתוח זה יחליף דיאטה ואימונים במכון כושר. אך לא כך הדבר. ניתוח שאיבת שומן מיועד למי שצריך להסיר מגופו משקל של עד 6 ליטרים של שומן, שאותו הוא לא הצליח להסיר בשום שיטה אחרת של דיאטה או אימון גופני. על פי רוב מדובר באנשים שכבר רזו קילוגרמים רבים ונותרו להם עודפים עקשניים במקומות בעייתיים בגוף. 

ניתוח שאיבת שומן הוא אחד הניתוחים המסובכים ברפואה הפלסטית ויש לו סיכונים רבים, לכן יש לפנות למומחה מיומן ומנוסה בתחום, ולא להתפתות אחר מבצעים שונים ומשונים.  יש לבדוק טרם הכניסה לחדר הניתוח את כל הפרטים הדרושים וגם לברר עם המנתח הפלסטי - מה קורה במידה של אכזבה, על חשבון מי יתבצע (אם בכלל) ניתוח תיקון לניתוח שאיבת שומן. 

 

 

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל