מתיחת בטן - המדריך המלא

עם השנים, ההריונות, הלידות והגיל, הבטן צונחת. יש פתרון ניתוחי אך לפני שניגשים לניתוח מתיחת בטן כדאי לדעת לאילו תוצאות אפשר לשאוף, למי מתאים הניתוח ומה צריך לשאול את המנתח. כל מה שצריך לדעת על ניתוח מתיחת בטן

מתיחת בטן - המדריך המלא ()
רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה למתיחת בטן?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
עם השנים, ההריונות והגיל, שרירי הבטן מתרופפים, ובתוספת עודפי עור ושומן, הבטן כבר לא מה שהייתה. אם הדיאטה ותרגילי הכושר לא עזרו, ייתכן ותשקלי ניתוח מתיחת בטן כדי להיפטר מהכרס המציקה. למי מתאים ניתוח מתיחת בטן ולמי ממש לא, האם ניתן לשלב שאיבת שומן בניתוח מתיחת בטן, למה לצפות בשלב ההחלמה ואיך שומרים על התוצאות? הכל במדריך המלא שלנו למתיחת בטן

את רוצה בטן כמו של דוגמנית, כזו שעצמות האגן בולטות מבעדה, שהג'ינס וגופיית הסבא יישבו על הגוף בצורה מושלמת, בלי שתהיה גבעה קטנה מתחתיה. בקיצור, ללא כרס שמעיבה כל כך על כל חולצה ויושבת לה ככה באמצע הגוף בלי בושה.

 

כמובן שאנחנו לא מטיפים לנערות דקות גזרה שלא קיימות במציאות, אפשר בהחלט להשלים עם תלולית קטנה של בטן אבל לא לטפח אותה לכרס ענקית ומביישת - לשמור על דיאטה, אורח חיים בריא ותזונה נכונה. שילוב של כושר ופעילות גופנית ותרגילים שנועדו לחזק את שרירי הבטן. אך אם התלולית שלך הפכה כבר להר, את צעירה או אחרי לידות, מוכנה לעמוד בקשיי ניתוח (ארוך וכואב, חייבים להדגיש!) את בהחלט יכולה ללכת על ניתוח מתיחת בטן. הוא יגשים לך הרבה חלומות.

 

אם יש קשר בין עיצוב הגוף לעיצוב הדימוי והביטחון העצמי (ויש קשר כזה) אין ספק שתוצאה טובה של ניתוח מתיחת בטן יכולה לחולל שינוי עצום לדימוי. בקצה האחד נמצאת בטן בולטת, רפויה ומתדלדלת (כזו שהקפל שלה מסתיר את הערווה ויכול להיות מונח על הירכיים), מכנסי גומי, טוניקות ארוכות ורחבות ובושה גדולה להיראות ללא בגדים. בקצה השני נמצאת בטן שטוחה, חלקה ומוצקה, מכנסי ג'ינס, חולצה במכנסיים, חגורה ובגד ים.

 

 

למה הבטן בולטת

 

בגלל שילוב של שרירי בטן חלשים ורפויים ושל עודף עור, ולעיתים שומן. לצורך המחשה דמייני את הגומי התחתונים ותביני שמה שקורה לו קורה גם לשרירי הבטן: ברגע שהגומי איבד את האלסטיות שלו, הוא יישאר רחב. כך קורה גם לשרירי הבטן. מרגע שאיבדו מהאלסטיות שלהם והתרופפו, והרווח בין שרירי הבטן הישרים גדל שום דבר, גם לא אלף כפיפות בבטן ביום, יהדקו חזרה.

 

למרבה הצער, דיאטות לא ממש נוגעות בכרס הזאת, וזאת למרות העובדה שאכילה דווקא משפיעות עליה מצוין (כלומר, היא גדלה).

 

חוץ משרירים רפויים קיים גם עור עודף ומדולדל. כל זה קורה בדרך כלל כתוצאה מהריונות, או בעקבות ירידה גדולה במשקל. עודף העור שפעם עטף בטן גדולה נשאר כעודף ונותר תלוי ומדולדל, כשבדרך כלל מפארים אותו גם אי אלו סימני מתיחה.

 

 

מה ניתוח מתיחת בטן יכול לשפר?

ניתוח מתיחת בטן יכול לשפר באופן דרמטי את מראה הבטן: להקטין את הבטן הבולטת, להיפטר מעודף העור, ולהעלים את סימני המתיחה בבטן התחתונה.

 

מתיחת בטן - למי מתאים, למי אסור

בדומה לניתוח שאיבת שומן, גם ניתוח מתיחת בטן ממש לא מיועד למי שסובלים מעודף משקל ניכר. במקרים כאלה רצוי לרדת במשקל לפני הניתוח, ואז לבצע את הניתוח לשם תיקון ושיפור מראה הבטן.

 

חשוב לדעת שהניתוח יעיל במיוחד אצל נשים אחרי לידות ואצל גברים ונשים אחרי ירידה גדולה במשקל, כתוצאה מדיאטה ו/או אימוני כושר.

 

ניתוח מתיחת בטן אינו מומלץ לנשים שמתכננות הריון. למה? פשוט מאוד: במהלך ההיריון יש התרופפות של שרירי הבטן ולפעמים גם היווצרות של עודפי עור. לכן, אין טעם לעבור ניתוח שנועד לתקן את מה שממילא עומד לאבד את הצורה שלו. מוטב להמתין אחרי הלידות ואז לגשת לניתוח מתיחת בטן. 

הבעיה היא מחצית הדרך אל הפתרון

למרות התוצאה המרנינה, אין ספק שניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח לא פשוט וכואב. כלומר, גם אם זו שאיפת חייך, סביר להניח שתשקלי טוב טוב לפני שאת קופצת על שולחן הניתוחים.

 

חשוב לדעת בדיוק מה מפריע לך, וכשאת נפגשת עם המנתח חשוב להסביר לו מה בדיוק הבעיה. ככל שתדייקי עם מה שמטריד אותך כך תגיעי לתוצאות מדויקות ביותר ולניתוח שהוא מושלם עבורך. במקרים בהם עיקר הבעיה הוא עודף שומן ואין עודף ניכר של עור - או שהעור עדיין מספיק אלסטי (כמו שקורה אצל אנשים צעירים) - אפשר בכלל להימנע מניתוח מתיחת בטן ולבצע שאיבת שומן בלבד.

 

במקרים אחרים אפשר לבצע מתיחת בטן קטנה (Mini), לשלב אותה בשאיבת שומן, ולקבל תוצאה מצוינת.

  

ניתוח המשלב שאיבת שומן ומתיחת בטן

כיום קיימת שיטת ניתוח חדשה המאפשרת מתיחת בטן מלאה יחד עם שאיבת שומן מכל דופן הבטן והמותנים, יש לתכנן מראש פעולה זו כיוון שהמנתח חייב לבצע את המתיחה בצורה שונה.

 

בשיטה הסטנדרטית שאיבת שומן ניכרת מאזור הבטן העליונה אינה מומלצת בשילוב עם מתיחת בטן בגלל הסיכון לנמק של עור הבטן. יחד עם זאת - ואת זה כדאי לזכור - יכול להיות שאחרי ניתוח המתיחה תידרש שאיבת שומן מהבטן העליונה.

 

במתיחת בטן קטנה (mini) אפשר לשאוב כמויות גדולות יותר מהבטן העליונה.

 

לסיכום: רגע לפני ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן יכול לשפר באופן דרמטי את מראה הבטן, ומיועד למי שיש לו/לה בטן בולטת, עודפי עור, סימני מתיחה בבטן התחתונה וכדומה. הניתוח לחלוטין אינו מיועד למי שיש לו עודף משקל גדול, כיוון שניתוח מתיחת הבטן אינו תחליף לדיאטה. עדיף לעשות את הניתוח אחרי הלידות. ניתוח זה הוא ניתוח ארוך ולא פשוט וגם ההחלמה ממנו יכולה להיות ארוכה וכואבת, ועל כן יש לשקול בכובד ראש את ההחלטה האם ללכת על ניתוח זה. בכל מקרה, כמו בכל ניתוח, גם כאן אנו ממליצים לבחון מספר הצעות ממספר מנתחים פלסטיים בעלי מומחיות וקבלות מוכחות ספציפית בתחום המבוקש - מתיחת בטן.  

 

קראו גם את הכתבות שלנו בנושא ובראשן הכנה לניתוח מתיחת בטן ומהלכו, אודות החלמה מניתוח מתיחת בטן וחזרה לשגרה והכי חשוב - סיכונים וסיבוכים בניתוח מתיחת בטן.

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל