מתיחת פנים - המדריך המלא

אם סימני הגיל ניכרים על פניך ואת חושבת על ניתוח מתיחת פנים, הגעת למקום הנכון. אבל, רגע, האם את מוכרחה לעבור ניתוח כדי למתוח את הפנים? אולי את תוכלי להסתפק בפילינג עמוק? ואם כבר החלטת על ניתוח, מה הן האפשרויות לפנים חלקות ומראה צעיר - כל הפרטים במדריך המלא למתיחת פנים

מתיחת פנים - המדריך המלא ()
רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה למתיחת פנים?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
למי מתאים לעבור ניתוח מתיחת פנים ומאיזה גיל ניתן לעבור אותו? מה חשוב לבדוק לפני שבוחרים מנתח פלסטי שמתמחה בניתוחי פנים? איך מתכוננים לניתוח מתיחת פנים ומה התוצאות שמתקבלות אחרי ההחלמה? כל הפרטים, האפשרויות, המחירים, מהלך הניתוח, ההחלמה והסיבוכים האפשריים - במדריך המלא למתיחת פנים

זה קורה בשלהי שנות השלושים-ארבעים: את מביטה במראה, ומגלה שסימני השנים ניכרים על פנייך. נו, מה? את לא בת עשרים. בשלב הזה בדרך כלל את נחושה לעצור את הזמן ומתחילה במסעות רכישה של קרמים מועשרים בקולגן, הנושאים הבטחה לעצור את הזמן ולהקנות לעורך מראה צעיר יותר. במקביל, את מקפידה לשתות מים, לשים לב לתזונה, יש מכורות שמפסיקות לעשן, פוקדות את המדקר ומה לא. אבל כמו שאת השעון אי אפשר לשתק לכמה שעות, גם את הצניחה האיטית של העור אי אפשר לעצור. זו דרכו של הטבע. הקרמים, טובים ככל שיהיו (ויש קרמים נפלאים בשוק), יתנו לחות לעורך ויעניקו לו מראה נאה ובריא יותר, אבל הקמטים לא יתמלאו בזכותם, והעור לא יימתח לפתע ויחזור להיות כמו שהיה עשור או שניים קודם לכן. 

לא לקוות, לעשות   

מעבר לתזונה, שתייה מרובה, מסיכות, מילויים ופילינג עמוק, ישנה אופציה ניתוחית שתשפר לאין ערוך את מראה הפנים - מתיחת פנים. עם זאת, זהו ניתוח לא קל עם החלמה בין ארבע קירות ופנים חבושות, אבל הסבל משתלם - התוצאה מדברת בעד עצמה.

 

מתיחת פנים של הדור החדש שונה מזו שהיתה בעבר, כשנשים אחרי מתיחה בקושי הצליחו לחייך וקיבלו עיניים אסיאתיות. היום פלסטיקאים מנתחים בשיטה אחרת, והמומחים שבהם, בעלי הניסיון והיד הכירורגית העדינה, בהחלט מצליחים להגיע לתוצאות שלא צועקות ממבט ראשון "עשיתי מתיחה". הפנים מתייצבות, מורמות, חלקות. 

לא נוגעים בשרירי הפנים 

עד לפני כחמש שנים נטו רוב המנתחים למתוח את עור הפנים לכיוון האוזניים. בשנים האחרונות הנטייה היא לשלב בין הרמת העור לכיוון הרקות ומתיחתו לכיוון האוזניים, הכל בהתאם לצורך.

 

ההגדרה המקובלת למתיחת פנים היא "מתיחה והרמה של החצי התחתון של הפנים ושל הצוואר". במהלך מתיחת פנים מותחים אך ורק את שריר הצוואר. את שרירי הפנים לא מותחים. יותר מזה: אף אחד לא נוגע בהם בכלל. ודבר חשוב נוסף, שימי לב: העפעפיים והמצח לא שייכים להגדרה הזו. אז נכון שאפשר ללכת מראש על ניתוח משולב שכולל מתיחת פנים, ניתוח עפעפיים והרמת מצח וגבות, אבל זהו ניתוח משולב ולא מתיחת פנים רגילה. 

 

מה שאת צריכה לדעת על מתיחת פנים

באנגלית קוראים לניתוח Face Lift (הרמת פנים). בעברית קוראים לו "מתיחת פנים". המונח המדויק נמצא כנראה בשילוב בין שני המושגים. 

הגיל שאפשר להתחיל 

בדרך כלל מגיל 40 ואילך, אבל בעצם בכל גיל שבו יש צניחה של עור הפנים (ולא נותר לנו אלא לקוות שזה יקרה הרבה אחרי ה-40). 

כמה זמן נשארות תוצאות ניתוח מתיחת פנים? 

בדרך כלל למשך שמונה עד ארבע שנים, תלוי בסוג העור ובמידת האלסטיות של העור. מצד שני, גם 15 שנה אחרי הניתוח סביר להניח שתראי טוב יותר מאשר היית נראית אלמלא עברת את הניתוח.

 

האם את באמת צריכה מתיחת פנים? בדקי את עצמך

  • אם מה שמטריד אותך הם הכתמים והקמטים העדינים - הפתרון המבוקש על ידך יהיה כנראה פילינג.
  •  בעת צניחת העפעפיים העליונים, עודף עור בעפעפיים העליונים, היווצרות קפלים וחוסר יכולת להתאפר - חפשי את הפתרון בניתוח להרמת מצח ו/או גבות, או בניתוח בעפעפיים העליונים.
  • מציקות לך הלחיים? אם את מרגישה שהן "ריקות", "קעורות" או "נפולות" - תוכלי למלא אותן בעזרת מתיחת פנים בשילוב הרמה של מרכז הפנים, או על ידי הזרקות של חומרי מילוי או השתלת סיליקון.
  • אם את מוטרדת מקמטים סביב הפה וכן דילדול של השפתיים והיווצרותם של חריצים עמוקים בין האף לשפתיים כדאי שתתענייני בפילינג, בוטוקס, הזרקות של חומרי מילוי לקמטים או שילוב בין הדברים. בכל המקרים האלה התשובה למה שמטריד אותך לא נמצאת במתיחת פנים.

 

כך תבדקי אם את אכן רוצה זה מתיחת פנים 

שימי את ידייך מתחת לאוזניים, ומתחי קלות את עור הצוואר שלך כלפי מעלה ומעט אחורנית. אם עור הצוואר שלך נמתח ואיתו חלה גם השתפרות במראה קו הלסת שלך, ואם זה מה שעושה אותך מאושרת, את כנראה רוצה מתיחת צוואר.

 

עכשיו שכבי על הגב והתבונני במראה. האם מראה הלחיים שלך השתפר פלאים (בהשוואה למראה שלהן כשאת עומדת) ? זוהי ההדמייה הכי קרובה למה שמתיחת פנים יכולה לעשות, אם כי במתיחה פנייך גם יורמו קלות, מה ששכיבה על הגב לא עושה.

 

ומה אם יש לך עודף שומן צווארי או בעברית: פימה? הסנטר הכפול הזה (שלפעמים הוא גם משולש ומרובע) יכול להיעלם על ידי שילוב של מתיחת פנים ושאיבת שומן מהצוואר. שאיבת שומן מהצוואר בלבד אפשרית - אבל לא תמיד מומלצת - תלוי בכמויות עודף העור ובמצב שרירי הצוואר. במקרים רבים מתיחה של עור הצוואר בלבד תגרום להיווצרות קפלים של עודפי עור באזור שבין האוזן ללחי.

 

איך מתכוננים לניתוח מתיחת פנים? 

נפגשים עם רופא המשפחה

למה צריך להיפגש עם רופא כללי לפני הניתוח? הרי יש פלסטיקאי שאחראי על כל ההליך. ובכן, פגישה עם רופא המשפחה חשובה כדי לחסוך כסף. לא כסף גדול אמנם, אבל למה לא לעשות את הבדיקות הנדרשות על חשבון קופת החולים שאת משלמת לה כל חודש כסף רב?

 

לפני מתיחת פנים צריך לעבור בדיקה גופנית כללית כדי לוודא שאין בעיות מיוחדות. אם אין לך בעיה רפואית חריגה, מספיק שהפלסטיקאי והמרדים יבדקו אותך.

 

בנוסף לבדיקה הגופנית את צריכה לעבור בדיקות דם (ספירת דם, ביוכימיה, זמן דמם וקרישה) ואם את מעל גיל 45 יהיה עלייך לעבור גם צילום חזה ובדיקת א.ק.ג. - את כל אלה את יכולה לבקש מרופא המשפחה שלך.

 

חשוב לדווח למנתח ולמרדים על נטייה לדמם, בעיות של יתר לחץ דם, סוכרת, מחלות כבד וכליה, בעיות קשות בעמוד השדרה, בעיות במערכת החיסונית, בעיות קודמות בהרדמה מקומית או כללית, מחלות לב והפרעות בקצב הלב. כל אלה הם נתונים חשובים בשיקול דעתם של המרדים והמנתח. 

איך נערכים לניתוח מתיחת פנים? 

חשוב להפסיק נטילת אספירין או חומרים אחרים המכילים חומצה סליצילית (סליציליק אסיד). בין אלה נמצאים כדורים כמו: קרטיה, מיקרופירין, רונאל, אלקה סלצר, אדוויל ודומיהם. את נטילתם של הכדורים המכילים חומצה סליצילית חשוב להפסיק לפחות שבועיים לפני הניתוח וכמובן להתייעץ עם הרופא המטפל ולהודיע לו על הפסקת הטיפול התרופתי.

 

למה צריך להפסיק לקחת כדורים עם חומה סליצילית? בגלל שהחומר הזה, החומצה הסליצילית, לא מאפשר לדם להיקרש טוב וגורם לנטייה לדמם. זוהי הסיבה שכדורים מסוג זה טובים לטיפול במקרים של התקף לב אבל לא לפני מתיחת פנים. בגלל אותה סיבה רצוי להפסיק גם נטילה של ויטמין E. הוא אמנם נוגד חימצון, ולכן בדרך כלל טוב לעור הפנים, אבל גם הוא גורם לנטייה לדמם.

 

פרקטיקה נשית: טיפים טרום ניתוח מתיחת פנים 

צבעי את השיער -  לא, לא באופן מיוחד. אבל, אם את כן צובעת את שערך על בסיס קבוע, זה הזמן לעשות שורשים, אם את צריכה (למשל, אם יש לך שיער לבן), כי אחר כך לא תוכלי לעשות זאת למשך ארבעה-שישה שבועות.

 

הכיני בגדים - בגדים שלא צריך ללבוש דרך הראש וזה כולל גם כותנות לילה וגם חולצות טריקו (אבל לא חולצות בעלות מחשוף V). אחרי הניתוח הראש שלך יהיה חבוש, וגם כשיסירו את התחבושות לא כדאי יהיה לטלטל, להניע או אפילו לגעת בו אם לא ממש מוכרחים.

 

סיגריה אחרונה - זה הזמן להפסיק לעשן, כי גם מעישון את חייבת להימנע לפני ניתוח מתיחת פנים. המשפט הזה נכון בכלל, ולפני ניתוח פלסטי בפרט. הניקוטין הוא חומר שמכווץ כלי דם, ואילו במהלך הניתוח, ובוודאי שאחריו, כשהעור נמתח עד כמה שאפשר, יש צורך באספקה של דם לכל מקום. הניקוטין, המכווץ את כלי הדם ומפריע לאספקת הדם, מעלה את הסיכון להיווצרות נמק בעור.

 

ואם זה לא מספיק, אז גם חד תחמוצת הפחמן, שנוצר בעישון, נקשר לכדוריות האדומות ומפריע לאספקת הדם לרקמות. גם אם אינך יכולה או אינך מתכוונת להיגמל מהסיגריות לגמרי, חשוב מאוד שתפסיקי לעשן כ-10 ימים לפני הניתוח ו-7 ימים אחריו.

 

היום הגדול הגיע: איך מגיעים לחדר ניתוח לפני מתיחת פנים?

חשוב לחפוף את הראש פעם או פעמיים. 

לא למרוח על הפנים לא קרם ולא איפור.

לצום כ- 6 שעות לפני הניתוח. הכוונה היא לצום מלא, כולל שתייה.

אז מה היה לנו: בדרך לניתוח מתיחת פנים

אחרי שבדקת אם אכן את זקוקה לניתוח מתיחת פנים, ולא יכולה להסתפק בפילינג או בהזרקות של חומרי מילוי לקמטים, עליך לפנות למנתח פלסטי מומחה בתחום, לקבוע פגישת ייעוץ ולשקול בכובד ראש האם לגשת לניתוח שהוא אינו פשוט כלל. כמו כן, עליך להתארגן על חופשה של מספר שבועות מהעבודה, כי גם ההחלמה מניתוח מתיחת פנים היא ארוכה ויש להיערך עליה. המנתח הפלסטי ייתן לך גם הנחיות מדויקות על מהלך ניתוח מתיחת פנים ועל ההחלמה והחזרה לשגרה מניתוח מתיחת פנים. למרות שלא נעים לחשוב על זה רגע לפני ניתוח, דברי עם המנתח הפלסטי בהרחבה על הסיכונים והסיבוכים הכרוכים בניתוח מתיחת פנים. אחרי שגמלה בך ההחלטה הסופית לגשת לניתוח, עליך להפסיק לנטול כדורים ובמיוחד אספירין (הנחיות מדויקות תקבלי מהרופא המטפל), לצבוע את השיער, להכין בגדים משוחררים שלובשים דרך הראש, להפסיק לעשן, לחפוף היטב את הראש ולהגיע לניתוח נטולת איפור או קרם פנים ואחרי צום מלא של שש שעות. זהו, את מוכנה לניתוח מתיחת פנים, שיהיה לך בהצלחה!

 

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל