ביטוח תאונות אישיות בספורט

במסגרת חוק הספורט, אגודות הספורט למיניהן מחוייבות להעניק לספורטאים המועסקים על ידן, ולא משנה באיזו רמה הספורטאי, פוליסת ביטוח שתבטח אותו בין היתר מפני תאונות עבודה. עם זאת, על הספורטאי לשים לב מה מוגדר כתאונת עבודה באותה פוליסה

ביטוח תאונות אישיות בספורט ()
רוצה להתייעץ עם מומחה ביטוח אחריות מקצועית?
מלאי פרטים אלה וניצור איתך קשר בהקדם.

ספורט על ענפיו השונים הוא מקצוע המעניק סיפוק רב לעוסקים בו ודורש התמדה ומאמץ גופניים על בסיס יומיומי. בשל היותו עיסוק פיזי מאוד, טומן הספורט המקצועי בחובו לא מעט סיכונים.

מהי תאונת עבודה?

יש להבחין בין הגדרתה של תאונת עבודה אישית על פי ביטוח לאומי לבין הגדרתה בפוליסות הביטוח השונות. על פי ביטוח לאומי, תאונת עבודה תוכר כחבלה כמו שבר, קרע, או פציעה בעקבות תנועה לא נכונה כמו גם פגיעה כתוצאה משחיקה: פגיעות גב, צוואר, שחיקת סחוסים ועוד. גם תאונה שאינה קשורה ישירות לפעילות הספורטיבית עצמה כמו תאונה בדרך לאימון או משחק או בחזרה ממנו תוגדר תאונת עבודה. עם זאת, פוליסות הביטוח השונות עשויות להגדיר תאונת עבודה באופנים שונים. ישנן פוליסות שמגדירות רק תאונה בעקבות פגיעה חיצונית, למשל סל שהתמוטט במגרש כדורסל, כתאונת עבודה. על פיהן, קריעת רצועה, סיבוב הברך או פריצת דיסק שהתרחשו במהלך אימון או משחק לא יחשבו כתאונת עבודה. על הספורטאי לבדוק כיצד הפוליסה שהוא מקבל מגדירה תאונת עבודה אישית.

 

ביטוח תאונות אישיות בספורט - bello

מי מבוטח במסגרת חוק הספורט?

כפי שציינו בהתחלה, כל ספורטאי חייב לקבל ביטוח מאגודת הספורט במסגרתה הוא מתאמן או משחק. הספורטאי יכול להיות שחקן אשר מקבל משכורת כמו גם שחקן אשר אינו מקבל משכורת תמורת השתתפותו במשחקים. הוא יכול להיות משוייך לקבוצה מקצועית כמו גם לליגה נמוכה, ליגת נוער (אם כי הפיצוי מופחת), ליגת מבוגרים וכו'.

מהו הפיצוי לו זכאי המבוטח במסגרת החוק?

הפיצוי לו זכאי המבוטח במסגרת חוק הספורט בעקבות תאונה נחלק לשניים:  תגמול בעקבות אי כושר לעבודה ותגמול בעבור נכות תמידית. התקופה המקסימלית לקבלת פיצוי בעבור אי כושר עבודה טבועה בכל פוליסה כאשר התקופה המקסימלית היא שנתיים והתקופה המינימלית היא שבוע. הזמן נקבע על פי המתועד במסמכים רפואיים.

 

הפיצוי עבור נכות תמידית נקבע על פי אחוזי הנכות שנקבעו לספורטאי בוועדה רפואית, כאשר כל פוליסה קובעת מהו הסכום המקסימלי הניתן בעבור 100% נכות והחלק היחסי ממנה על פי אחוזי הנכות הנקבעים הוא הסכום אותו יקבל הספורטאי לצמיתות. אם לדוגמה על פי הפוליסה יקבל ספורטאי שנקבעו לו 100% נכות 500,000 ₪, ספורטאי שנקבעו לו 50% נכות יקבל 250,000 ₪. בנוסף לכך זכאי המבוטח להחזר עבור הוצאות רפואיות שהיו לו בעקבות התאונה. יש לציין כי הפיצוי במסגרת הביטוח הניתן מטעם האגודות אינו קשור לפיצוי המגיע במסגרת ביטוח לאומי והמבוטח זכאי לפיצוי משני המקורות הללו.

 

אנו מזמינים אתכם לקרוא עוד מטעם מומחים על ביטוח תאונות אישיות 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם כושר וספורט של bello תמצאו מידע עדכני על אימוני כושר, תוכניות אימונים, בבית ובמכון כושר, לצד מאמרים של מאמני ומדריכי כושר מוסמכים בנושאים הקשורים לכושר, ספורט ואורח חיים בריא. אם החלטתם להיכנס לכושר, או שאתם רוצים לשפר את הכושר הגופני שלכם - אתם במקום הנכון. עולם הכושר של אתר bello מביא לכם את מיטב הכתבות על כל תחום הכושר הגופני, לרבות תחומי אימון פופולאריים כגון אופניים, פילאטיסחדר כושרמאמן כושר אישיאימון כושר

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל