ביטוח אובדן כושר עבודה בספורט

לספורטאים חשוב במיוחד ביטוח אובדן כושר עבודה שיספק להם הכנסה גם במצב בו מצבם הגופני אינו מאפשר להם להשתכר כספורטאים.

ביטוח אובדן כושר עבודה בספורט ()
רוצה להתייעץ עם מומחה ביטוח אחריות מקצועית?
מלאי פרטים אלה וניצור איתך קשר בהקדם.

אף אחד אינו אוהב לדמיין מצב בו ישתנה מצבו הבריאותי כך שיתקשה לתפקד בחיי היום יום ואת עבודתו שביצע במשך שנים כבר לא יוכל לבצע.

 

אם אדם מן השורה אשר עובד בעבודה שאינה פיזית צריך לעבור טלטלה קשה בכדי לאבד את יכולת ההשתכרות שלו, עבור ספורטאי, אשר גופו הוא כלי העבודה שלו, הגבול בין מצב פיזי טוב המאפשר לו לעבוד לבין מצב בו לא יוכל להשתכר עוד כספורטאי הוא דק מאוד. מספיקה פציעה שאינה נחשבת פציעה קשה בכדי שלא יוכל עוד להכנס למגרש ולהיות שחקן מן המניין.

מהו ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה נועד להגן על אדם ומשפחתו ממצב בו לא יוכל להשתכר בעקבות מחלה או פציעה קשה. במצב זה אמור אותו אדם לקבל משכורת חודשית מחברת הביטוח עד שיחלים ויוכל לחזור לעבודתו או עד גיל הפנסיה במידה ופציעתו לא מאפשרת חזרה לעבודה.

 

האם באופן אוטומטי יקבל ספורטאי שנפגע מדי חודש את הסכום בו השתכר כבר לאחר פציעתו? הדברים אינם כה פשוטים ויש לשים לב לסוג הביטוח ולאותיות הקטנות המפרטות הגבלות כאלה ואחרות.

 

ביטוח אובדן כושר עבודה בספורט - bello

לשים לב לסוג הביטוח

ישנם לא מעט מצבים בהם בעלי מקצוע שלא יכולים עוד לעסוק בעבודתם ובכללם ספורטאים, אינם מקבלים מחברת הביטוח את הפיצוי שחשבו שיגיע להם. הם מבחינתם שילמו את הסכום הנדרש מדי חודש אך עדיין חברת הביטוח מסרבת לתת להם את הפיצוי. הסיבה הראשונה לכך היא סוג הפוליסה שרכשו.

 

ישנם שני סוגים עיקריים של פוליסות בהקשר של אובדן כושר עבודה: אובדן כושר עבודה מסוג "כל עיסוק" ואובדן כושר עבודה עיסוקי. אובדן כושר עבודה "כל עיסוק" משמעו שרק במקרה בו אדם לא יכול לעבוד כלל הוא יקבל פיצוי. לכן, לכל בעל מקצוע ובוודאי לספורטאי, חשוב לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה עיסוקי אשר במסגרתו יקבל את הפיצוי במידה ואינו מסוגל לעבוד במקצוע האחרון בו עסק.

חברת הביטוח וביטוח לאומי - האם סותרים זה את זה?

ישנן פוליסות ביטוח רבות בהן ישנו סעיף הקיזוז בו מצויין כי במקרה בו מקבל המבוטח  פיצוי מביטוח לאומי, סכום זה יקוזז מהפיצוי המגיע מחברת הביטוח. על פי חוק הספורט שנחקק ב- 1988 ונוספו לו בשנות התשעים תקנות נוספות נאמר במפורש שפיצוי במסגרת ביטוח אובדן כושר עבודה אינו צריך לבוא על חשבון פיצוי מביטוח לאומי.

 

כדאי לבדוק שבפוליסה לא קיים סעיף קיזוז ושהסכום שנקבע בפוליסה ישולם במלואו גם כאשר מתקבל פיצוי מביטוח לאומי. אם הנכם ספורטאים, הדבר מעוגן בחוק. בכל מקרה ניתן לבטל את סעיף הקיזוז תמורת סכום קטן אך אצל ספורטאים הסעיף לא אמור להופיע מלכתחילה.

 

אנו מזמינים אתכם לקרוא עוד מטעם מומחים על ביטוח אובדן כושר עבודה 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם כושר וספורט של bello תמצאו מידע עדכני על אימוני כושר, תוכניות אימונים, בבית ובמכון כושר, לצד מאמרים של מאמני ומדריכי כושר מוסמכים בנושאים הקשורים לכושר, ספורט ואורח חיים בריא. אם החלטתם להיכנס לכושר, או שאתם רוצים לשפר את הכושר הגופני שלכם - אתם במקום הנכון. עולם הכושר של אתר bello מביא לכם את מיטב הכתבות על כל תחום הכושר הגופני, לרבות תחומי אימון פופולאריים כגון אופניים, פילאטיסחדר כושרמאמן כושר אישיאימון כושר

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל