ביטוח פנסיוני בספורט

כבכל מקצוע אחר, גם העוסקים בספורט באופן מקצועי זכאים לביטוח פנסיוני מטעם איגוד הספורט במסגרתו הם מועסקים. מהו ביטוח פנסיוני? אילו אפשרויות קיימות לחיסכון במסגרתו, ומהם הדגשים לחיסכון עבור הספורטאים?

ביטוח פנסיוני בספורט ()
רוצה להתייעץ עם מומחה ביטוח אחריות מקצועית?
מלאי פרטים אלה וניצור איתך קשר בהקדם.

כבכל מקצוע אחר, גם העוסקים בספורט באופן מקצועי זכאים לביטוח פנסיוני מטעם איגוד הספורט במסגרתו הם מועסקים. במסגרת החוק שנחקק בשנת 2008 מחוייב כל מעסיק להפריש סכומים לטובת חסכון פנסיוני לעובד. מטרת החוק היא להביא לכך שכל אדם, גם כזה שפרש לגמלאות, יוכל לחיות בכבוד. מהו ביטוח פנסיוני? אילו אפשרויות קיימות לחיסכון במסגרתו, ומהם הדגשים לחיסכון עבור הספורטאים?

מהו ביטוח פנסיוני?

ביטוח פנסיוני מורכב מסכום אותו חוסך העובד עצמו ומסכום אותו מפריש המעסיק מדי חודש. הסכומים המופרשים הם 5% על ידי העובד ו- 5% על ידי המעסיק הנגזרים מסכום התשלום לעובד ברוטו. ביטוח פנסיוני נחסך במספר אופנים שיש הבדלים ביניהם: קרן פנסיה, קופות גמל או ביטוח מנהלים.

 

על פי חוק, קיים ניוד פנסיוני במסגרתו יכול העובד לשנות את המוצר הפנסיוני שבחר כמו גם לעבור בין מסלולי הקרנות השונים כל עוד מדובר בקרנות מאותו סוג. שינוי מסלולי הקרנות הוא משמעותי. חשוב לבדוק האם בגיל 50 מעוניין העובד בקרן סולידית יותר מזו שהתאימה לו בגיל 30. הדבר רלוונטי מאוד לספורטאים מקצועיים אשר הסכומים אותם הם חוסכים גדולים מהסכומים אותם חוסך העובד הממוצע במשק.

 

ביטוח פנסיוני גם לפעילים בעולם הספורט - bello

מוצרי הביטוח הפנסיוני

ישנן שלוש אפשרויות מרכזיות לחסכון פנסיוני: קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופת גמל. הבדל ראשון ומרכזי בין שני המוצרים הראשונים למוצר השלישי הוא שבקופת גמל לא קיים האלמנט הביטוחי והיא נועדה לחיסכון ארוך טווח בלבד. אם עובד אשר עובד בעבודה משרדית יכול לשקול האם כדאי לו להשקיע סכום מסויים גם באלמנט הביטוחי או שהוא מעדיף לוותר עליו, עבור ספורטאי לא מתעורר כלל ספק באשר לצורך בחלק הביטוחי של המוצר.

 

אצל ספורטאי הגוף הוא כלי העבודה שלו. לכן, פציעה, גם לא מאוד קשה במונחים רפואיים, עלולה לגרום לו שלא יוכל יותר לעבוד במקצוע. הדבר מדגיש את הצורך שלו בביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה הנכלל במסגרת קרן פנסיה או ביטוח מנהלים. כאשר משווים בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים, ישנם הבדלים בדמי הניהול הגבוהים יותר בביטוח מנהלים, ואם מדובר בביטוח מנהלים שהונפק לאחר 1.1.2013 לא נכלל מקדם המבטיח הגנה במקרה של עליה בתוחלת החיים, כלומר - מספר השנים בהן יקבל העובד קצבה מחושב לפי תוחלת החיים במועד הנפקת הביטוח ולא זו שתהיה עם הגיע העובד לגיל הפרישה. במקרה שמדובר בספורטאי בתחילת דרכו, כלומר אדם בשנות העשרים לחייו, הדבר יכול להיות משמעותי.

 

עם זאת, בביטוח מנהלים ישנה אפשרות להרחבת ביטוח אובדן כושר עבודה, מה שיכול לסייע לספורטאי. מסלולי ההשקעה במסגרת הקרנות נבדלים זה מזה בסוגי ההשקעות ומידת הסיכון- מקרן סולידית עד קרן בסיכון גבוה יותר. ככל שמדובר על עובד ותיק יותר המתקרב לגיל הפרישה מומלץ לו לשים את הונו בקרן סולידית אשר גם אם לא תרוויח סכומים גבוהים, לפחות גם הסיכון קטן יותר והדבר בולט בעיתות משבר.

 

אנו מזמינים אתכם לקרוא עוד מטעם מומחים על ביטוח פנסיוני

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם כושר וספורט של bello תמצאו מידע עדכני על אימוני כושר, תוכניות אימונים, בבית ובמכון כושר, לצד מאמרים של מאמני ומדריכי כושר מוסמכים בנושאים הקשורים לכושר, ספורט ואורח חיים בריא. אם החלטתם להיכנס לכושר, או שאתם רוצים לשפר את הכושר הגופני שלכם - אתם במקום הנכון. עולם הכושר של אתר bello מביא לכם את מיטב הכתבות על כל תחום הכושר הגופני, לרבות תחומי אימון פופולאריים כגון אופניים, פילאטיסחדר כושרמאמן כושר אישיאימון כושר

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל