אופניים – כביש, שטח ומה שביניהם

אז אילו אופניים אנחנו צריכים ובכלל מה מתאים לנו יותר, כתבה קטנה השופכת קצת אור על סוגי אופניים: כביש, שטח ועיר. לטיול יצאנו!

אופניים – כביש, שטח ומה שביניהם ()

האופניים הומצאו ונרשמו כפטנט אי שם בתחילת המאה ה- 19 ומאז ועד היום רבות השתנה באיכות ובשימוש של כלי תחבורה מופלא זה. כיום אופניים משמשות לא רק ילדים קטנים ופעלתנים אלא גם מבוגרים אשר עושים בהן שימוש בין אם בשעות הפנאי על טהרת האדרנלין, הספורט והבריאות על גבי אופני ההרים והכביש, ובין אם לצרכי תחבורה בעיר הגדולה על גבי אופני הערים.

 

אופני הכביש

רוכבי אופניים רבים מצאו לעצמם "נישה" אהובה וממכרת - רכיבת הכביש. המהירות אליה אפשר להגיע, המאמצים, הנוף המשתנה, הרכיבה הקבוצתית וכמות הקלוריות שניתן לשרוף ברכיבה בודדת כולם דוגמאות הממחישות את הפופולאריות ההולכת וגוברת של רוכבי האופניים המעדיפים את הכביש. אופניים המשמשות לרכיבה על גבי כביש חייבות להיות קלות משקל, בעלות גלגלים דקים (אך מותאמים למשקל הרוכב), יציבות על הכביש וגלגלי שיניים איכותיים ומגוונים לשליטה על העומס.

 

אופני הרים 

רוכבי אופניים המעדיפים את רכיבת השטח מלאת האתגר והאדרנלין הם כאלה אשר יתחברו יותר אל אופני ההרים, אופניים אשר שונות מהותית מאופני הכביש:

 
• דגש רב יותר על בולמי זעזועים (זנב קשיח או שיכוך מלא).
• גלגלים רחבים יותר ובעלי מבנה אשר אוחז יותר טוב אדמה ולא כביש.
• משקל גדול יותר מאופני הכביש.
• פדל קליפס - בעל פטנט לתפיסת נעל רכיבת השטח של הרוכב על מנת לעזור לו להעביר את הכוח טוב יותר לתנועת האופניים. מנגנון דומה ניתן למצוא באופני ספינינג.

 

אופניים אלו עשויות מסגסוגות חזקות במיוחד אשר מקנות עמידות בפני שחיקה גם לרוכבי האופניים המתמידים ביותר.

 

אופני העיר

אופניים לרכיבה עירונית משמשים לטובת פעילות ספורטיבית מהנה בשעות הפנאי (ברכיבה בפארקים וגנים ציבוריים) או בתור כלי תחבורה נוח ויעיל. על אופני עיר להיות קלות משקל, בעלות תמסורת הילוכים "רכה", כיסא נוח לישיבה, בולמי זעזועים וכמובן - להיות מעוצבים בצורה מושכת ונעימה לעין.

 

אין ספק, כל אדם יוכל למצוא זוג אופניים אשר איתו הוא ירגיש בנוח. במה אתם בוחרים?

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם כושר וספורט של bello תמצאו מידע עדכני על אימוני כושר, תוכניות אימונים, בבית ובמכון כושר, לצד מאמרים של מאמני ומדריכי כושר מוסמכים בנושאים הקשורים לכושר, ספורט ואורח חיים בריא. אם החלטתם להיכנס לכושר, או שאתם רוצים לשפר את הכושר הגופני שלכם - אתם במקום הנכון. עולם הכושר של אתר bello מביא לכם את מיטב הכתבות על כל תחום הכושר הגופני, לרבות תחומי אימון פופולאריים כגון אופניים, פילאטיסחדר כושרמאמן כושר אישיאימון כושר

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל