ניתוחים פלסטיים לגברים

ניתוחים פלסטיים לגברים? בהחלט! אם סילביו ברלוסקוני ושמעון פרס עושים, מה הפלא שכל יתר הגברים רוצים להיראות ולהרגיש טוב? ד"ר דב קליין על כל מה שחדש בעולם הניתוחים הפלסטיים לגברים

ניתוחים פלסטיים לגברים (צילום iStock)
רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה לגברים?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.

22 אחוזים מהגברים פנו השנה למנתחים פלסטיים כדי לעבור הרמת עפעפיים, מתיחת בטן ופעולות כירורגיות נוספות. ומה הפלא? בימים בהם שיטוט מהיר באינטרנט מגלה שראש ממשלת איטליה, סילביו ברסלוסקוני שהודיע באחרונה שהוא מתמודד על כהונה נוספת עבר מתיחת פנים מדוברת, ואילו אצלנו שר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, הסיר את השומה המפורסמת שלו, בשעה שראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ונשיא המדינה האהוב, שמעון פרס, עברו ניתוח הרמת עפעפיים, העניין הפך כמעט לשגרה. גברים, ידועים ואלמוניים כאחד, לא רק שאינם פוסלים את האפשרות, אלא מחליטים להשקיע במיטב כספם, עשרות אלפי שקלים, בהליכים כירורגיים שישפרו להם את המראה ואת איכות החיים. 

 

מתיחת פנים לגברים

בקליניקה אני רואה שאנחנו מקבלים מדי שנה יותר ויותר פניות מגברים בין הגילאים 40-75 הרוצים לשפר את מראה הפנים. למעשה, 15 אחוז מתוך כל הגברים שפונים אלינו מעוניינים בניתוחים פלסטיים באיזור הפנים, מילוי קמטים והרמת עפעפיים.

אותם גברים סובלים מפנים שמוטות ו'נפילה' של אזור הלחיים והלסת. הם מרגישים (כמו הנשים בדיוק) שהעור הרפוי והצוואר המקומט מפריעים להם לסגנון החיים הצעיר שהם אימצו, ברוח הזמן והתקופה. ראוי לזכור בנקודה זו שכיום, כשגיל הפרישה מהעבודה ותוחלת החיים הגברית עלו, רוב הגברים ממשיכים לעבוד גם אחרי גיל 60, ללכת לחדר הכושר, לבלות ולחיות חיים רגילים ורק מראה הפנים, הגנטיקה והשנים שחלפו מסגירים את גילם האמיתי.

 

תופעה נוספת שבולטת בשנים האחרונות היא מספרם העולה של גברים שעושים דיאטה, מרזים מספר קילוגרמים לא מבוטל ובהתאמה מרגישים שהפנים נפלו להם עקב ההרזיה, ונוצרה תופעה של עור עודף. בקרב גברים אלה יש גם ביקוש הולך וגובר לניתוחי הסרת עודפים וכן לניתוח מתיחת בטן. 

 

פיסול פנים לגברים - ללא ניתוח

ישנם גברים המעדיפים לעבור פיסול פנים ללא ניתוח. תהליך פיסול הפנים מתבצע תוך שימוש בשילובים מגוונים של חומרי מילוי והזרקה שונים בסמיכויות שונות ובעומקים שונים בעור. על ידי כך ניתן להגיע למקסום התוצאה.

 

טכניקה זו מאפשרת העלמת קמטים סטטיים ודינמיים ומילוי שקעים בפנים: הדגשת עצמות לחיים, מילוי שקעים ברכות, מילוי לחיים תחתונות וטשטוש קמטי הבעה נאזולביאליים, הרמת זוויות פה נפולות והדגשת סנטר נסוג.  כמו כן, בהליך זה ניתן לעצב את קו הלסת הנפולה ולתקן א-סימטריות מולדות בפנים. השילוב בין הדגשת תווים מסוימים להסתרתם של קמטים או טשטוש קווים שאינם מחמיאים, משיג תוצאה אופטימלית ויפה ולא לשווא נקרא  התהליך פיסול פנים, כי הוא מתקן את הפנים לצורה שבה הגבר חושק. 

ניתוח פלסטי לגברים שונה משל נשים

פלסטיקאים מסוימים, ואני בראשם, משתמשים בשיטה מעט שונה בניתוח פנים לגברים מעט שונה משל הנשים, היות וצריך לשמור על קו הגילוח ליד האוזן. לכן פיתחתי שיטה בה אני מותח את העור ולא פוגע בקו הגילוח. התפרים הם תפרים נמסים כך שלאחר שבועיים הפציינט חוזר לשגרת חיים.

 

קיימת מתיחת פנים ממוקדת לאזורי הנפילה המתוארים: מיני-ליפט - מתיחת פנים חלקית וממוקדת, שבמסגרתה מותחים ומשפרים את אזור הלחיים, מחדדים את קו הלסת ומסירים עור עודף (ושומן) מאזור הסנטר והצוואר העליון.

 

אופציה נוספת שמתאימה לגברים, היא הבייבי-ליפט - מתיחת פנים חלקית אשר מרימה את הלחיים ובכך מטפלת באזור הפנים, ללא מעורבות הצוואר. זהו ניתוח יותר פשוט וקצר, המתאים לנשים וגברים המרגישים שנפילת הפנים והצוואר עוד לא בשיאה אך העור החל להתרופף באזור הלחיים וקו הלסת. בניתוח זה ההחלמה יותר קלה, והמטופל יכול לחזור לפעילות שגרתית לאחר שבוע.

  

הרמת גבות לגברים

בדומה למתיחת הפנים, גם ניתוח להרמת גבות נועד לסלק עודפי עור ולמתוח את אזור הגבות והצדעיים כדי לרענן מראה עייף ומבוגר. בניתוח הרמת גבות לגברים, הצלקת ממוקמת ומוסתרת מעל הגבה ולא בצידי הרקות בשל נסיגת שיער האופיינית אצל גברים ובמיוחד אצל גברים שנמצאים בטווח הגילאים הפונה לביצוע ניתוח זה (45 ומעלה).

 

ניתוח עפעפיים לגברים

ניתוח הרמת עפעפיים הוא ניתוח נפוץ ביותר לגברים אשר רוצים להסיר עודף עור באזור העפעפיים אשר נותן אפקט מיידי של רעננות ועיניים חיוניות וצעירות יותר. לעיתים הניתוח מבוצע מסיבות רפואיות בהן העור העודף מקשה על הראייה, ובמקרים כאלה הניתוח גם עשוי להיות מוכר על ידי קופת החולים ובהשתתפות במימון של קופת החולים.

 

ניתוח אף לגברים

בנוסף לשיטות הנפוצות שבאמצעותן עורכים שנים רבות ניתוח אף, אחד הניתוחים הפופולריים ביותר בעולם, ד"ר דב קליין דב פיתח מכשיר חדש לניתוחי אף, הקרוי על שמו, אשר רשום כפטנט על ידי חברת סטורץ הגרמנית. המכשיר שפותח מאפשר דיוק מרבי ועיצוב אפים בעלי מראה טבעי יותר. בנוסף, טכניקה זו מייצרת פחות דימומים.

כיום, הודות למכשיר, הניתוח מתבצע כולו דרך הנחיר תוך הימנעות מחתכים וצלקות. מחקרים הוכיחו כי כיום המגמה האסתטית נוטה לכיוון אף ישר וטבעי יותר מאשר סולד במיוחד. המכשיר החדש מאפשר דיוק רב ושיוף עדין של האף לקבלת מראה טבעי ופרופורציוני לשאר הפנים.יתרונות אלה חשובים בייחוד לגברים, אשר מטבע הדברים מעוניינים בעיצוב אף גברי וטבעי ביותר. ניתוח אף הוא ניתוח פופולארי ומקובל בקרב גברים, כ-20% מהגברים פונים לניתוחי אף.

 

שתל סנטר לגברים

לסת גברית מעוצבת הוא אחד הניתוחים המבוקשים ביותר לגברים כיום. ניתוח לעיצוב הסנטר נועד לגברים בעלי סנטר נסוג או קו לסת לא חד. בעזרת שתל סיליקון מוצק אשר מוחדר אל תוך הפה ניתן לעצב סנטר גברי יותר. הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית.

 

מתיחת בטן לגברים

מתיחת בטן היא הליך רפואי שמתבצע באזור הבטן על מנת להסיר עודפי עור ושומן, לחזק את השרירים ולהעלים או לשפר צלקות בבטן התחתונה.

בניתוח זה נעשה חתך אופקי בתחתית הבטן בצמוד לקו שערות הערווה. שרירי הבטן מחוזקים בעזרת תפרים וכל בקע או חולשה מתוקנים. נעשה חתך סביב הטבור והוא נשאר במקומו.

גברים רבים סובלים מתופעה של כיס עור/עור עודף בבטן התחתונה. בניתוח למתיחת בטן ניתן להיפטר מעודפי עור אלה ולהנות מבטן גברית ושרירית.

 

עיצוב החזה הגברי (Gynecomastia)

תופעת שדיים מוגדלים אצל שדיים נקראת גניקומסטיה (Gynecomastia). תופעה זו שכיחה בקרב גברים רבים, בין 40 ל 60 אחוזים מהגברים סובלים או יסבלו ממנה במהלך חייהם, ומקורה בצמיחת יתר של רקמות השד והשומן בשד אחד או בשניהם, עקב עודף אסטרוגן (הורמוני מין נשיים).

 

למרות שאין בתופעה כל סכנה, היא גורמת מבוכה ותסכול רב. בניתוח מוסרים השומנים והרקמות מהחזה ובמקרים קיצוניים מוסר אף עודף עור. התוצאה היא חזה שטוח יותר, מוצק יותר ובעל קו מוגדר יותר. 

 

ישנן שתי אפשרויות לניתוח, התלויות בנתונים של כל מטופל:

אחת היא ניתוח שאיבת שומן מאזור החזה, והשנייה היא הקטנה/כריתה של בלוטת השד.

במידה ובוחרים באופציה של ניתוח שאיבת שומן, נעשה חתך זעיר דרכו מוכנסת מחט השואבת את השומן בפעולת ואקום. פתח כניסת המחט מחלים תוך מספר שבועות ואין צלקת נראית לעין.

האופציה של כריתת הבלוטה מערבת חתך ניתוחי בגבול התחתון של העטרה. במקרה זה, דרך החתך מתבצעת כריתה/הקטנה של הבלוטה ותפירה של האזור.

בשתי הדרכים מוסר השומן העודף, אך יש להתאים את הניתוח האופטימאלי למטופל.

 

לסיכום - כל מה שרצית לדעת על ניתוחים פלסטיים לגברים

ניתוחים פלסטיים לגברים הם תופעה נפוצה ורווחת בעשור השני של שנות ה 2000. גברים מפורסמים אינם מתביישים בניתוחים הפלסטיים שהם עברו ובעקבותיהם גברים מן השורה מבצעים ניתוחים שונים לשיפור המראה ואיכות החיים. מרבית הניתוחים הפלסטיים לגברים הם ניתוחי מתיחת פנים, הרמת עפעפיים, הסרת עודפי עור, מתיחת בטן ועיצוב החזה הגברי.  רוב הניתוחים האלה קיימים גם עבור נשים, אולם אצל הגברים משתמשים בשיטות שונות מעט בניתוחים פלסטיים לגברים, המותאמים למבנה הגוף והפנים הגבריים. 

 

 

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל