שאיבת שומן - המדריך המלא ()

שאיבת שומן - המדריך המלא, חלק ב'

הפופולאריות של ניתוח שאיבת שומן, מסתירה בפני המתעניינים את האפשרות לקיומן של סכנות הכרוכות בניתוח שאיבת שומן. לא בכדי מוגדר ניתוח זה כמסוכן. אז מה עושים בניתוח שאיבת שומן? אילו סיבוכים עלולים להתרחש? במהלכו? ומה זה בכלל "עור תפוז"?

רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה לשיאבת שומן?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
מאת: מערכת בלו

אחד ממהניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ביותר שמתבצעים בישראל הוא ניתוח שאיבת שומן. אזורי השאיבה המבוקשים ביותר בקרב הישראלים הם אגן הירכיים, הישבן והבטן (בעיקר בקרב נשים), וסנטר ושדיים (בעיקר בקרב גברים).

 

למרות המחיר הגבוה יחסית של ניתוח שאיבת שומן, אשר יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים, תלוי בהיקף השאיבה, הוא מבוקש בקרב כלל האוכלוסייה מתוך שאיפה להפוך את הגוף למפוסל ולחטוב יותר.

 

ניתוח שאיבת שומן: לשקול בכובד ראש 

חשוב מאוד לדעת מראש שבניתוח שאיבת שומן קיימות סכנות, בדיוק כמו בכל ניתוח אחר. יתרה מזאת: ניתוח שאיבת שומן נתפס כאחד הניתוחים המסובכים ובעל סיכון גבוה להיקלעות לסיבוכים, על אחת כמה וכמה אם הוא נעשה על ידי מנתח שאינו מומחה בתחומו.

 

ניתוח שאיבת שומן: למה זה מסוכן? 

הסיבה לסיבוכים נעוצה בעיקר בשל העובדה כי עלולים להיווצר שיבושים לא צפויים במהלך הניתוח, כמו למשל תסחיפים של קרישי דם לאזור הריאות, אשר עלולים לסכן את חיי המטופל. מה גם שדווח, כי למעלה מ 20 אחוז מהניתוחים צפויים לדרישה (מצד המנותח) לניתוח חוזר, למטרת תיקון. ביחס לכל הניתוחים האחרים בתחום הרפואה האסתטית, בניתוח שאיבת שומן נרשמה הדרישה הגבוהה ביותר לניתוחי תיקון.

 

אחוזים לא בודדים מן המטופלים אינם מרוצים ואף מביעים אכזבה רבה מתוצאות הניתוח וחלקם נשארים לעיתים קרובות עם צלקות וסימנים, מה שמגביר את רמת האכזבה.

לכן, חשוב מאוד לפנות אל מנתח פלסטי מומחה ובעל ניסיון רב על מנת לצמצם את הסיכויים לתקלות, ניתוחי תיקון והאכזבה העלולים לצוץ מיד לאחריו.

 

מהלך ניתוח שאיבת שומן

קיימות מספר טכניקות לביצוע ניתוח לשאיבת שומן. הטכניקה המסורתית והנפוצה ביותר היא הניתוח המתבצע בצורה הבאה:

לאחר שהמנתח מחטא את העור, הוא מזריק אל תוך תאי השומן תמיסת מלח מדוללת במטרה לרכך את השומן עצמו.

לאחר המתנה בת חצי שעה לערך, מבצע המנתח חתכים קטנים בעור בגודל של עד 1 ס"מ, ואשר דרכם מחדיר הרופא את הקנולה שהיא צינורית בגדלים שונים, שמחוברת למשאבה. הצינורית הזו מוחדרת אל תאי השומן המיועדים לשאיבה החוצה מן הגוף. |

בעזרת הקנולה המנתח יוצר בעצם "מעברים", מעין תעלות, ואת השומן הנשאב אפשר לראות בעת זרימתו אל תוך מיכל השאיבה. במהלך הניתוח, המנתח צריך להשקיע עבודה פיזית קשה ומיומנת שנעשית בעת פעולת השאיבה. הפעולה מערבת תנועתיות בתצורה של חדירה פנימה והחוצה, הלוך ושוב, בכל האזורים הנדרשים לשאיבה ואסור לעשות פה טעויות. הרופא המנתח חייב להיות מיומן בפרוצדורת השאיבה והוא לא יכול "לראות" בעיניים באופן גלוי מה הוא עושה מתחת לעור. לכן, רק רופא פלסטיקאי מנוסה יידע כיצד לבצע את הפעולה נכון וגם להעריך את שכבת השומן הנמצאת באזור המיועד לשאיבה.

 

סכנות וסיבוכים בעת ניתוח שאיבת שומן

זיהום, כמו בכל פעולה כירורגית, עלול להופיע במהלך הניתוח ולאחריו וזאת בגלל המבנה האנטומי של האדם. הסיבה העיקרית לכך נעוצה בעובדה שרקמת השומן בגופנו דלה מאוד בכלי דם, ולכן לא מצויים בה הרבה נוגדנים נגד זיהום. כתוצאה מכך גדלים הסיכויים ללקות בזיהומים בלתי צפויים ועל המנותח והמנתח להיות ערים לדבר ולבצע מעקפב קפדני אחר תהליך ההחלמה.

 

 

המסת שומן: תמרור אזהרה לא קטן 

כפי שהוזכר קודם לכן, המנתח מתבקש לבצע עבודה פיזית קשה בזמן תהליך השאיבה עצמו. בכדי להתגבר על המאמץ הגדול שנדרש מהמנתח בפעולת השאיבה, הומצאה בשלהי שנות השמונים שיטה חדשה שכונתה "המסת שומן".

 

על פי שיטה זו, הוחלפה המשאבה, בגלי קול, אולטרה-­סאונד. מחקרים שנערכו בתחום זה מצאו שיש קשר בין ביצוע פעולה זו להופעת נזק משמעותי לגוף המנותח. נמצא שפעולה זו יוצרת רדיקלים חופשיים ונוגדי חימצון שונים שגורמים להאצה של תהליך ההזדקנות והם גם עלולים לגרום להופעת מחלת הסרטן. עוד נמצא ששיטה זו עלולה לגרום לכוויות בעור. בעקבות ממצאים אלו הומלץ שלא להשתמש בהמסת שומן ובעיקר בקרב נערות צעירות. אנו מציעים לכם לברר עם המנתח באיזו שיטה הוא עובד ומה הסכנות הכרוכות כתוצאה מפעילות זו. בררו גם מה השיטה שהוא מייעד לניתוח שלכם.

 

 

עור בסגנון "קליפת תפוז" 

לפני שנתחיל, רצוי שתדעו שעור עם חריצים, בלשון המקצועית - צלוליטיס ובלשון העם "עור תפוז" (בגלל שמרקם העור דומה למרקם קליפת התפוז) יש כמעט לכל אישה, וכן, גם לרבות מהדוגמניות שאתם מכירים מהפרסומות. אז למה על הגוף שלכן אתן רואות את עור התפוז ואילו בצילומים בעיתונים או בטלוויזיה עור הדוגמניות נראה חלק ומבריק? כי בצילומים משתמשים בטכנולוגיית הפוטושופ שמוחקת כל פגם. בשורה התחתונה 0 כמעט לכולן יש צלוליטיס. 

 

עור התפוז ובשמו המקצועי: צלוליטיס, הוא שכבת שומן שיוצרת לעור מראה דמוי קליפת תפוז מחורר ושאינו חלק. תשאלו כל אדם וביחוד נשים לגבי עמדתן כלפי היווצרות עור התפוז וכולן היו שמחות ללא ספק לוותר על התענוג.

 

חשוב שנשים ידעו כי ניתוח שאיבת שומן לא מעלים צלוליטיס. למרבה הצער, שאיבת שומן אינה הפתרון להעלמת הפגם האסתטי הזה. יתרה מכך, לא רק שהניתוח לא מעלים צלוליטיס, הוא גם לעיתים עלול לגרום ליותר צלוליטיס.

 

שקעים ובליטות בעור לאחר ניתוח שאיבת שומן 

התלונות השכיחות לאחר ניתוח שאיבת שומן הן על היווצרותם של שקעים ובליטות בעור. אלו באים לידי ביטוי בהופעת עור גלי ורופס וחוסר סימטריה בין צידי הירכיים או הרגליים. מדובר בתופעת לוואי נפוצה של מנותחי השאיבה. עליכם להיות ערים לעובדה כי עלולות להתקבל תוצאות אפשריות של עיוות, שקעים ובליטות באזורי השאיבה. אצל נשים עם צלוליטיס מדובר בתופעה שכיחה, בעיקר כשמדובר באזור הירכיים המקבל לעיתים קרובות מראה גבשושי ולא חלק.

 

למה זה קורה? 

כששואבים רק חלק מהשומן, מגדילים את הסיכוי שהבליטות ייראו ויבלטו יותר. בעיית א-סימטריה תיגרם לרוב בשל קיומם של הפרשי שאיבה. הכוונה היא שנוצר מצב בו שאבו יותר מדי במקום X יותר מאשר באזור Y, מה שגורם לאי שיוויון בין העכוזים או הידיים או הירכיים. שקעים בולטים במיוחד עלולים להיווצר אם הרופא "נסחף" עם השאיבה ולא חדל בזמן לעומת מקום אחר זהה בגוף. את אותו שקע יהיה ניתן לנסות לתקן באמצעות הזרקת שומן בלבד וגם אז התוצאות לסימטריה אינן מובטחות לחלוטין.

 

מה לגבי צלקות? 

הצלקות הן קטנות מאוד. מדובר בחתכים קטנים של פחות מסנטימטר אחד. בניתוח לשאיבת שומן (במידה והוא מבוצע על ידי מומחה רב ניסיון בתחום) מבצעים חתכים קטנים ואמורות להתקבל צלקות זעירות אם המנתח ביצע אותו נכון.

  

תוצאות ניתוח שאיבת שומן - יישמרו אם אתם תשמרו עליהן 

כל אדם שמפריז באכילה ולא מקפיד לשמור על תזונה מבוקרת קרוב לוודא שיעלה במשקל. אמנם העלייה לא תהיה במקומות בהם נשאבו תאי השומן, אך קרוב לוודאי שהשומן יתחיל להופיע במקומות אחרים בגוף בהם קיימים תאי שומן ומכאן שיופיעו שינויים נראים לעין והפרופורציות יהיו שונות.

 

במקום בו התבצעה השאיבה והוסרו התאים, אי אפשר להשמין, כי לא יתפתחו בו תאים חדשים. אבל אם זוללים, משמינים במקומות אחרים בגוף! התוצאה של שאיבת שומן יכולה להישאר קבועה לשנים רבות וזאת בתנאי אחד ששומרים על משקל קבוע ומאוזן ומקפידים על משטר אימונים.

 

כיצד יתכן שנשמין לאחר שאיבת שומן? 

תאי השומן שלנו מתמלאים כשאנחנו עולים במשקל ומתכווצים כשאנחנו יורדים במשקל. כשאנחנו שואבים רקמת שומן הרקמה פשוט לא מתחדשת מאליה. מה שכן עלול לקרות זה שהתאים הקיימים הנותרים בגוף יתנפחו. לכן, השמנה אחרי ניתוח שאיבת שומן עלולה להיות מעוותת במידה מסוימת, כי באזורים שלא נשאבו התאים יתנפחו, אבל באזורים שבוצעה בהם שאיבה הם יתנפחו פחות. כך, יכולה להיות לצוץ תפיחה באזור המותניים, ששם לא בוצעה שאיבה, ולעומת זאת הבטן, בה בוצעה שאיבה תישאר חלקה.­ התוצאה המתקבלת עלולה להיות מעוותת, כי אזור ששאבו בו עלול להיות שקוע לעומת אזור שלא נשאב והוא פשוט מתחיל להשמין.­

 

האם זה  קורה הרבה? התשובה היא חד משמעית: כן! וזאת בשל טבעו של גוף האדם. לכן אל תצפו להישאר רזים לאחר שאיבת שומן. חובה עליכם להקפיד לשמור על דיאטה מאוזנת והתעמלות סדירה.

 

לאחר הניתוח העור צריך לעבור תהליך של התכווצות מחדש ולהתאים עצמו לאזור הנשאב. ככל שהשאיבה יותר גדולה - רמת ההתכווצות הנדרשת היא יותר גדולה וכאן טמונה אחת הסכנות - לא אצל כולם מתכווץ העור באותה מידה, מדובר בפונקציה של גיל וסוג העור. בדומה לאישה אשר ילדה ואי אפשר לחזות מראש איך יתכווץ עור הבטן לאחר הלידה, כך גם אחרי שאיבה. בפועל הדבר מתבטא בגבשושיות ושקעים עקב התכווצות לא ׀מושלמת של העור.

  

 

הסבר פניך למטופל 

אחת הבעיות העיקריות בכירורגיה פלסטית נעוצות בהסברים הלקויים הניתנים על ידי הרופאים למטופל ואשר נוגעים לתהליך ניתוח השאיבה ולתוצאותיו. אסור בשום פנים ואופן להיכנס להרפתקאה מראש אם את ההסבר על הניתוח קיבלת מאיש שיווק או מזכירה.

 

המטופלים חייבים להתעקש לקבל הסברים מהמנתח המבצע ולשאול את כל השאלות הנוגעות לניתוח ולאחריו. רק לאחר שהבין המטופל את כל התהליך והשתכנע כי מדובר ברופא מומחה ישקול לבצע את הניתוח ולעבור אותו תחת ידי הרופא הנבחר. עדיין, חשוב לשים לב אל מי פונים ואם מדובר במומחה.

 

המטופל יתבקש לחתום על טופס הסכמה לניתוח ואת זאת מומלץ שיעשה לאחר שקיבל הסבר מדויק לגבי הניתוח והשלכותיו. אל תחתמו על טופס דקה לפני הניתוח דבר זה אמור להדליק בקרבכם נורה אדומה. לא פחות חשוב לברר מראש מה הם תנאי התיקון במידה והניתוח לא צלח.

 

 

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל