מתיחת בטן - המדריך המלא ()

מתיחת בטן - החלמה וחזרה לשגרה

חשוב שתדעי: ההחלמה מניתוח מתיחת בטן כואבת, לפחות בימים ה הראשונים. יהיה לך קשה לזוז ולהתיישר ובמשך כמה ימים גופך יהיה מחובר לנקזים. אבל יש מה לעשות ואיך לשפר את המצב, קבלי מדריך החלמה וחזרה לשגרה: כמה זמן יכאב לך, האם את חייבת לשכב, ממה להיזהר ומתי ניתן לשוב לעבודה ולפעילות סדירה

רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה למתיחת בטן?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
מאת: ד"ר חיים קפלן

עד עכשיו דיברנו על ההחלטה לעבור ניתוח מתיחת בטן, אחרי שכל הדיאטות והביקורים במכון הכושר לא עזרו ונותרה לך בטן משתפלת עם עודפי עור ושומן. כעת, אחרי שעברת את הניתוח, נעבור שלב אחרי שלב מה קורה מהרגע שההרדמה מתפוגגת ואת מתעוררת מהניתוח.

 

כשתתעוררי מהניתוח תמצאי את עצמך בתנוחה מקופלת, כאשר רגלייך וראשך מורמים ובטנך חבושה בחגורת בטן. כל האקרובטיקה הזו נועדה כדי להקטין את המתח על עור הבטן.

 

בימים הראשונים לאחר ניתוח מתיחת הבטן תהיה הבטן שלך אמנם שטוחה, אבל עם הרגשה שהיא מלאה וכואבת. הפתרון יהיה נטילה של משככי כאבים ומנוחה במיטה, בלי תזוזה. עיקר הכאב הוא בזמן תזוזה, כי מה שיוצר את הכאבים - הם התפרים בשרירי הבטן.

 

איך מרגישים ומתפקדים אחרי ניתוח מתיחת בטן 

היומיים הראשונים הם הגרועים ביותר. יחד עם זאת, למרות הכאבים והקושי, וכדי למנוע סיבוכים ריאתיים ופקקת בוורידי הרגליים, חשוב שתרדי מהמיטה כל כמה שעות אחרי הניתוח.

 

ניתן להקל על הכאבים שלאחר הניתוח ע"י הכנסת צינוריות לדופן הבטן, בזמן הניתוח, המזליפות חומר הרדמה מקומי במשך 3 ימים. בתום הפעולה מוצאים הצינוריות במשיכה.

 

גם כשתרדי מהמיטה - וחשוב לעשות זאת, באיטיות ועם עזרה, כמה שעות לאחר הניתוח - תמצאי שאת לא ממש יכולה להתיישר. למה? בגלל שבמהלך הניתוח נתפרו שרירי הבטן שלך, ועור הבטן נמתח, ייקח בערך שבוע עד שהם יוכלו להימתח ויאפשרו לך להתיישר.

 

לפעמים ישתלשל ממך גם צנטר (קטטר), שיוחדר לכיס השתן שלך במהלך הניתוח ויוצא ממנו (במשיכה קלה וכאב רגעי) אחרי 24 שעות.

 

הנקזים, שבטוח יהיו, ישארו כדי לנקז את הנוזלים מאזור הניתוח למשך תקופה שבין יום אחד ועד חמישה ימים. בדרך כלל מחוברים הנקזים למכלים קטנים, עשויי סיליקון, שאותם תצטרכי לרוקן או כאשר הם יתמלאו או אחת ליום (גם אם לא התמלאו). בכל פעם שתרוקני את המכלים הקטנים האלה יהיה עלייך לרשום מה היתה כמות הנוזל בתוכם. כאשר כמות הנוזל תרד, אפשר יהיה להוציא את הנקזים (במשיכה קלה).

 

  

מגיעים הביתה אחרי ניתוח מתיחת בטן: כללי זהירות והתנהגות

במשך תקופה של כשבועיים רצוי להשתמש בחגורה "יפנית", שהיא חגורה אלסטית רחבה המשמשת בדרך כלל להקלה על כאבי גב. במקרה שלך יהיה לחגורה תפקיד כפול: גם לעזור בתמיכת דופן הבטן וגם להפעיל מעט לחץ שיקטין את שכיחות הצטברות הנוזלים בדופן הבטן (סרומות).

  

לא בשלב זה: כלבים וחתולים 

אל תתני לכלבים וחתולים שלך לישון איתך במיטה - גם אם אתם רגילים. אל תתני לחתול שלך "ללכת" על בטנך - גם אם שניכם אוהבים את זה. נכון שאת מוכנה לוותר על זיהום בתפרים? אז עד שהם יחלימו לחלוטין, התרחקי והימנעי מחתולים וכלבים.

 

 

כרית הפלא

הכרית דווקא לטובתך - אותה את יכולה לחבק כאוות נפשך, חיבוק שיעזור לך מאוד במקרה של שיעול, צחוק ו(להבדיל) גזים.

 

 

האם חייבים לשכב אחרי ניתוח מתיחת בטן? 

לא. למרות שהרופאים יעודדו אותך ללכת ולשבת כדי שלא תקבלי תסחיפים ריאתיים, תגלי שהכי קל זה לשכב. אז אפשר, אבל לא לשכוח לקום.

 

 

מתי מוציאים את התפרים אחרי ניתוח מתיחת בטן? 

בניתוח מתיחת בטן משתמשים בדרך כלל בתפרים הנספגים מעצמם.

 

 

מתי מותר להתקלח אחרי ניתוח מתיחת בטן? 

יומיים אחרי הניתוח, אחרי שהפצע נסגר.

 

 

מתי אפשר לחזור לעבודה אחרי ניתוח מתיחת בטן? 

אחרי שבועיים. אם עברת מתיחת בטן קלה (mini) תוכלי לחזור לעבודה כבר אחרי ארבעה עד חמישה ימים.

 

 

כמה זמן אחרי ניתוח מתיחת בטן אפשר לחזור לפעילות פיזית? 

אחרי כ-6 שבועות ניתן לחזור לפעילות גופנית. תרגילי בטן רצוי לדחות למספר חודשים ולהתחיל בהדרגה וזהירות.

 

 

כמה זמן אחרי ניתוח מתיחת בטן אפשר לקיים יחסי מין? 

התנוחה המיסיונרית (הוא מעלייך, פנים אל פנים) דורשת התאפקות של שישה שבועות. כל השאר - בהתאם להרגשתך. 

 

 

תופעות לוואי אחרי ניתוח מתיחת בטן: 

בדרך כלל יש ירידה בתחושה בבטן התחתונה. עם הזמן התחושה תחזור.

 

הצלקות סביב הטבור ובבטן התחתונה עלולות להתרחב מעט בגלל המתח, אבל עם הזמן הן יתבהרו. במידת הצורך אפשר לשפר מראה של צלקות רחבות בבטן תחתונה.

 

בימים הראשונים אחרי הניתוח מתיחת בטן קורה שמופיעות הצטברויות של נוזלים בבטן העליונה. אם זה קורה אחרי שהנקזים הוצאו, ניתן לשאוב את הנוזלים האלה בעזרת מזרק.

 

מדריכי ניתוח מתיחת בטן: 

ראשית התהליך של ניתוח מתיחת בטן

הכנה לניתוח מתיחת בטן ומהלכו

החלמה מניתוח מתיחת בטן וחזרה לשגרה

סיכונים וסיבוכים בניתוח מתיחת בטן

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל