מה חשוב לדעת לקראת ניתוח פנים?

חולצה עם כפתורים, צביעת שיער מוקדמת ועיסוי לימפטי הם רק חלק מהדברים שעליך לקחת בחשבון בבואך לעבור ניתוח מתיחת פנים. הנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לך להכין את עצמך לקראתו

מאת: ד"ר חיים קפלן

 

לאחר ניתוח פלסטי מומלץ להמתין כשבועיים לפחות בטרם חזרה לפעילות גופנית. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי קיימת אפשרות לדמם מאוחר, אשר יכול להופיע עד שבועיים לאחר הניתוח.

דמם זה נוצר בעקבות התמוססות קרישים קטנים שנוצרים בכלי הדם בזמן הניתוח וכתוצאה מעליית לחץ הדם בזמן פעילות פיזית.

 

שימי לב כי יתכן ותידרש המתנה ממושכת עוד יותר, כאשר מדובר בניתוחים מסוימים כגון ניתוחי שדיים. בניתוחי שדיים למשל, על המנותחת להימנע מקפיצות, ריצה ופעילות יתר באזור הכתפיים.

 

תזונה מאוזנת, עשירה בחלבונים וויטמינים תבטיח ריפוי תקין שלאחר הניתוח. דיאטת הרזיה אינה מומלצת בשלב הריפוי ויש לדחותה עד לאחר ריפוי הפצעים הניתוחיים.

 

מה עושים לאחר ניתוח פנים?

 

לאחר ניתוח מתיחת פנים יש להקפיד על ניקיון הפנים וחפיפת הראש מדי יום. קרם לחות המסייע להחלמת מרקם העור, בדרך כלל קרוי Repair, ומסאג'ים לימפטיים, עוזרים לנקז את הצטברות הנוזלים בפנים ובצוואר ולפיזור שטפי הדם.

יש להימנע מפעילות פיזית הכרוכה בהורדת הראש מתחת לגובה הלב במשך מספר שבועות.

 

עיניים פתוחות לרווחה

 

לאחר ניתוח עפעפיים קורה לפעמים שהעיניים נשארות פתוחות ברוחב של סדק צר (2-3 מ"מ) גם בזמן השינה.

התופעה יכולה להמשך מספר שעות ביממה ועד ליומיים לאחר הניתוח.

זו אינה תקלה. במקרים בהם נשאר סדק צר כזה, צריך למרוח משחה אנטיביוטית בתוך העין עצמה. כלומר, להחדיר את המשחה לסדק עצמו. מומלץ לגשת ולשאול את הרופא המטפל בנוגע לתרופה.

 

הכיני את עצמך מראש

 

לפני ניתוח מתיחת פנים כדאי לצבוע שיער אם את צובעת שערך באופן קבוע, משום שאחר כך לא תוכלי לעשות זאת במשך 4-6 שבועות.

הכיני לך בגדים שלא צריך ללבשם דרך הראש אלא ברכיסה. אחרי ניתוח מתיחת פנים, ראשך יהיה חבוש וגם כאשר יסירו את התחבושות לא כדאי יהיה לטלטל ולהניע אותו, או אפילו לגעת בו אם לא ממש מוכרחים.

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל