להכניס את הפנים לכושר

יש נשים שבוחרות להילחם בסימני הזמן באמצעות ניתוחים פלסטיים וזריקות בוטוקס. אם את מעדיפה את השיטות הטבעיות, אין ספק שתתחברי בקלות לטרנד החדש: "התעמלות לפנים"

מאת: מערכת בלו

לא רק הגוף שלנו זקוק לתחזוקה ספורטיבית פעילה, גם הפנים שלנו זקוקים לה. התעמלות פנים מאפשרת השגת תוצאות במראה הפנים ומומלצת על ידי אנשי מקצוע שונים כגון נוירולוגים, רופאי עור וגם פלסטיקאים.

 

איך הפנים מתעמלים?


שרירים רבים מרכיבים את גוף האדם ובעזרתם מתבצעות הפעולות היומיומיות. שרירים רבים נמצאים בפעילות מתמדת והם נמצאים כמעט תמיד בתנועה מתמדת גם אם מדובר בתנועה קטנה.

 

גם בפנים יש שרירים אך רובם אינם מופעלים. שריר פעיל במיוחד הוא שריר הלסת המשמש אותנו לאכילה ודיבור, אך שרירים אחרים בפנים כגון שרירי ההבעה, ממעיטים בפעילות והחלשותם גורמת לכל אותם קמטוטי הבעה ולמראה מבוגר של העור.

 

רפיון העור

 

שרירים שאינם מופעלים, ולא משנה מהו מקומם, מידלדלים, חווים ריפיון, מצטמקים ואף מאבדים מנפחם. המראה שמתקבל הוא מראה רפוי מדולדל ומבוגר. אט אט אנו מבחינים בקמטוטים, "נפילת" עור כלפי מטה ואיבוד זוהר וברק.

 

איך מתעמלים?


מומחים ממליצים על תרגול יומי של מספר דקות בכל יום מול המראה. הנחיה לתרגילים ניתן לקבל גם ממדריכות וקוסמטיקאיות אשר עברו קורס שעוסק בהתעמלות לפנים.


היות ושרירי הפנים הם שרירים עוריים המחוברים לעור הפנים, תרגילי התעמלות לפנים תגביר את גמישותו ואת נפחו ועוביו ויהפכו את עורנו לפנים גמישות, בעלות נפח וחיוניות.

 

אימון עקבי ויומי זה פועל לטובת הדגשת תווי הפנים: הרמת עפעפיים, חיטוב עצמות והדגשת תווי הפנים.

 

התעמלות פנים מגבירה את זרימת הדם ומידת החמצן בתא, וכך הופך העור לזוהר וחיוני יותר.

 

למי זה מתאים?

 

בעיקרון, התעמלות פנים מתאימה לכולם, אך מדובר גם בהתאמה אינדיבידואלית: לכל אישה יתאימו תרגילים מותאמים למבנה פניה ולמצב עורה. לכן, מומלץ לקבל הכוונה והדרכה לאימון כושר נכון שמביא לתוצאות רצויות.

 

תרגילים לפנים

 

הנה מספר דוגמאות לתרגילים לפנים:

 

תרגיל לחיזוק המצח והגבות: הניחו שתי אצבעות מעל קו הגבות והרימו אותן כלפי מעלה. האצבעות נשארות מקובעות, יש להרימן ולהורידן 10 פעמים.

 

תרגיל לחיזוק שרירי העיניים: הניחו שלוש אצבעות מתחת לעין (על העצם הקרובה לארובת העין), הרימו את מבטכן כלפי מעלה והתחילו בכיווץ והרפייה של העין. חיזרו על התרגיל 10 פעמים.

 

תרגיל לחיזוק אזור האף ומניעת עור נפול בצדדיו: הניחו אצבע מאונכת מתחת לקצה האף (כאילו לסמל בקשה לשקט) והפעילו לחץ על האף. חיזרו על התרגיל 10 פעמים.

 

 

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל